Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overname Micron door Chinese staat twijfelachtig

16 juli 2015 - 10:25ActueelInnovatie & TransformatieIntelMicronSamsung
Birgit Bunt
Birgit Bunt

Het Chinese staatsbedrijf Tsinghua Unigroup heeft 23 miljard euro geboden voor de Amerikaanse chipmaker Micron. Met deze overname wil het staatsbedrijf de productie van chips in eigen handen nemen. Of de overname echt realiteit wordt is twijfelachtig. Volgens verschillende experts zijn er een hoop obstakels die een dergelijke overeenkomst zouden tegenhouden.

Volgens verschillende media heeft het Chinese staatsbedrijf Tsinghua Unigroup interesse in  chipmaker Micron. Tsinghua Unigroup is bereid voor een overname 23 miljard dollar op tafel te leggen. De chips van Tsinghua Unigroup worden op dit moment door Intel, Samsung en Micron geproduceerd. Naar verluid zou de Chinese overheid de overname financieren, omdat het land door angsten voor buitenlandse cyberspionage belang heeft bij een lokale server- en netwerk-apparatuur-sector.

Volgens verschillende experts is de kans klein dat de overname van Micron door Tsinghua Unigroup doorgaat. Niet alleen is Micron een financieel gezond bedrijf, waarbij verkoop niet nodig is, ook zou het Amerikaanse comité van buitenlandse investeringen een overname mogelijk niet toestaan. Dit comité moet de gevolgen voor de nationale beveiliging namelijk nagaan bij dergelijke overeenkomsten.

Daarnaast zegt analist Jim Handy tegen Computerworld dat er recent veel zorgen zijn opgekomen over het mogelijk instorten van de Chinese economie. ‘Het toestemmingsproces van het Amerikaanse comité kan enkele maanden duren. Als dit proces te lang op zich laat wachten, kan de instorting van de Chinese economie al het einde van een overname betekenen.’

Mocht een overname echter wel doorgaan, dan zou dat de grootste Chinese overname van een Amerikaans bedrijf zijn. Hierdoor zou China zichzelf kunnen voorzien in de productie van dram- en nand-chips.

Micron meldt zelf geen bod te hebben ontvangen van Tsinghua Unigroup. 

Gevolgen voor Intel

Intel, één van de huidige chipproducenten van het Chinese staatsbedrijf, zal door een mogelijke overname niet uit beeld verdwijnen bij zowel Tsinghua Unigroup als Micron. Intel heeft namelijk een jaar geleden een contract met Tsinghua Unigroup gesloten waarbij Intel 1,5 miljard dollar heeft geïnvesteerd in het staatsbedrijf voor een belang van 20 procent. Daarnaast heeft Intel ook al een langdurige relatie met Micron.

Meer over

GeheugenchipsOvername

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Robot Jetten

    Innovatie & Transformatie

    Siemens presenteert autonome industriële ai-agent

    Innovatie & Transformatie

    Schaeffler wint Hermes Award 2026 voor hulp­plat­form humanoïde robots

    shutterstock_2577081363 Gorodenkoff
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Accenture legt accent op robotica, Sans geeft Navo lesje cy­ber­weerbaarheid (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs