Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Lenovo schrapt 3200 banen

14 augustus 2015 - 07:06ActueelIT Strategy & GovernanceLenovoMotorola
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De Chinese computer- en smartphonemaker schrapt 3200 banen. Het bedrijf ziet over de eerste zes maanden van 2015 de winst halveren en grijpt in. Vooral de omzet uit mobiele telefoons valt tegen. Met de ingreep wil het bedrijf voor de tweede helft van 2015 650 miljoen dollar besparen.

De ontslagronde omvat ongeveer 5 procent van het wereldwijde personeelsbestand. Het gaat vooral om banen buiten de fabrieken. In het eerste kwartaal van 2015 zag Lenovo de nettowinst met 51 procent dalen tot 105 miljoen dollar. De omzet steeg met 3 procent tot 10,7 miljard dollar.

Lenovo kampt met tegenvallende resultaten in de markten voor pc’s en tablets en heeft te maken met grote concurrentie op de smartphonemarkt. Het afgelopen kwartaal verkocht het bedrijf 13,5 miljoen computers, 7 procent minder dan een jaar geleden. Verkoop van smartphones daalde met 31 procent ten opzichte van een jaar eerder.

In 2014 werd het merk Motorola voor 2,9 miljard dollar overgenomen van Google. Maar de verkoop van smartphones nam in een jaar tijd dus flink af. Lenovo dat in 2004 de pc-divisie van IBM overnam, zegt wereldwijd ongeveer een vijfde van die markt in handen te hebben, maar de vraag naar pc’s loopt al jaren terug door de opkomst van tablets en laptops.

Motorola

Met de overname van Motorola hoopten de Chinezen een merk in handen te krijgen dat het goed doet in Westerse landen. Ook de thuismarkt en opkomende markten blijven een belangrijk afzetgebied voor de hardwareleverancier. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Lenovo lijdt verlies door sanering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs