Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ook cijfers Amazon schieten de lucht in

30 juli 2021 - 11:25ActueelCloud & InfrastructuurAmazon
Diederik Toet
Diederik Toet

Amazon heeft, in navolging van Apple, Alphabet en Microsoft, een verbluffend goede periode achter de rug. De omzet van de onlineretailer van oprichter Jeff Bezos, die vorige week nog een ruimtereis maakte, gaat 'sky high'. De omzet steeg afgelopen kwartaal zo'n 27 procent ten opzichte van een jaar geleden. De nettowinst vloog met 48 procent omhoog. Het succes komt deels op conto van Amazon Web Services (AWS).

De clouddivisie AWS is goed voor ruim een zesde van de totale omzet van Amazon. Het bedrijfsonderdeel zag de omzet in het tweede kwartaal 37 procent toenemen tot bijna 15 miljard dollar terwijl het bedrijfsresultaat 25 procent groeide tot zo’n 4,2 miljard dollar.

Het was voor Amazon de eerste keer dat de bedrijfsresultaten niet werden gepresenteerd door Jeff Bezos. De Amazon-oprichter, miljardair en kersverse ruimtetoerist, draagt de leiding over het bedrijf vanaf dit kwartaal over aan Andy Jassy. Jassy gaf tot nu toe leiding aan AWS.

Andere bedrijven

De kwartaalcijfers van Amazon doen niet onder voor de cijfers die andere grote Amerikaanse techbedrijven eerder deze week presenteerden. Google boekte in het tweede kwartaal bijna een verdriedubbeling van zijn winst bij een omzet die 62 procent toenam. Het bedrijfsonderdeel Google Cloud krikte de verkoop 53 procent op, bij een ruime halvering van het kwartaalverlies.

Microsoft boekte 21 procent meer omzet en 47 procent meer winst. De omzet van de divisie Azure steeg zelfs ruim 50 procent. Bij Apple nam de omzet in het afgelopen kwartaal 36 procent toe, de winst zelfs 83 procent.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Stekker
    ActueelCloud & Infrastructuur

    AWS sluit spyware-leverancier NSO af

    ActueelData & AI

    Onderzoek datatransfer EU-organen aan AWS en Azure

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Tata Consultancy Services richt AWS-tak op

    ActueelCarrière

    AWS-ceo Jassy volgt aftredende Amazon-ceo Bezos op

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Cloud ‘redt’ kwartaalresultaten Big Tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs