Sinds 2010 is er een nauwe samenwerking tussen Computable en Viafrica. Zo heeft de ict-vaktitel de rubriek ‘ICT zonder grenzen’ op de website waarin het werk van Viafrica aan bod komt, er Nederlandse ict’ers gezocht worden voor vrijwillig werk in Afrika en waarin er verslag gedaan wordt van deze werkzaamheden. ‘Het is mij duidelijk geworden dat de mogelijkheid tot computervaardigheden in belangrijke mate bepalend is voor de toekomst van de Afrikaanse kinderen’, zegt Computable-hoofdredacteur Johannes van Bentum. ‘Ik ben blij dat Computable via zijn community daaraan op een bescheiden manier kan bijdragen.’
Naast het tienjarig jubileum van Viafrica, is het ook een feestjaar voor Computable. Later dit jaar bestaat deze Nederlandse ict-vaktitel 45 jaar. Deze mijlpaal wordt opgeluisterd met een boek over de historie van Computable.
Debat
Tijdens het tienjarig jubileum van Viafrica vond er ook een debat plaats over de inzet van ict in Afrika. Lees ook het verslag hiervan: ‘Afrika is beter af met tablets dan met PC’s’.
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: