Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

SOA wordt volwassen

03 oktober 2007 - 09:15ActueelCloud & InfrastructuurBEA Systems
Rian van Heur
Rian van Heur

De drempel voor bedrijven om over te gaan op een service oriënted architectuur ligt niet meer bij de it en business die te ver van elkaar af staan, maar is het gebrek aan praktische handvatten. Dit laat zien dat de service georiënteerde architectuur volwassen wordt ingezet.

Service oriënted architure wordt volwassen. Dat zegt Martin Percival, technical evangelist bij middelwareleverancier BEA Systems. Percival baseert dit op een onderzoek van BEA onder 330 klanten in twaalf landen. Voorgaande jaren was de belangrijkste drempel voor een organisatie één op het vlak van it en business. Nu wordt het gebrek aan praktische handvaten de belangrijkste drempel genoemd. "Het laat zien dat it en business met elkaar praten. Dat is goed. Het laat zien dat de markt nu volwassen is", zegt Percival.

Een ander kenmerk van de volwassenheid van soa is dat zowel de business als de it nu geld vrij maakt voor een service oriënted architecture. Van de respondenten zegt 46 procent dat het geld van zowel de business als de it komt. It is de grootse geldschieter met 24 procent. 22 procent van de respondenten zegt geld uit de business te krijgen. Volgens Percival kan er echter vanuit worden gegaan dat de business toch nog altijd de grootste drijfveer is achter het totale bedrag. "Zij bedenken waarschijnlijk het plan en laten de it het maken. Dus er is wel degelijk wat druk."

Uit het onderzoek komt verder naar voren dat  innovatie voor bedrijven de reden is te veranderen. Kostenbesparing komt op een tweede plek. "In de Noord-Europese landen zie je dat innovatie een belangrijke drijfveer is. In andere landen is kostenbesparing de belangrijkste reden", zegt Percival.

De reden om over te gaan op een soa is om sneller toegang te krijgen tot informatie. Dat wordt gevolgd door betere service naar de klanten toe. Percival. "En dat gaat hand-in-hand".

Meer over

Architectuur

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    2 reacties op “SOA wordt volwassen”

    1. robert mekking schreef:
      3 oktober 2007 om 14:45


      De reden om over te gaan op een soa is om sneller toegang te krijgen tot informatie. Dat wordt gevolgd door betere service naar de klanten toe. Percival. “En dat gaat hand-in-hand”.

      Een niet genoemde, maar belangrijke reden om over te gaan tot het ver-‘servicen’ van de automatisering is dat de it makkerlijker en wendbaarder meebeweegt met de business requirements. Ik merk in dit artikel een veelgehoord misverstand: SOA is geen einddoel, maar een strategie voor betere bedrijfsvoering.

      Login om te reageren
    2. Marcel Reugebrink- TheDOC Oracle Certified Partner schreef:
      4 oktober 2007 om 10:10

      De reden om over te gaan op een soa is om sneller toegang te krijgen tot informatie. Dat wordt gevolgd door betere service naar de klanten toe. Percival. “En dat gaat hand-in-hand”.

      Belangrijke derde reden is de volgende: Naast de snelheid van handelen zoals vermeld door Robbent Mekking speelt ook reductie van TCO (Total Cost of Ownership) op de bestaande en toekomstige applicaties een grote rol. Het grootste deel van de TCO zit in Maintenance van bestaande applicaties. Volgens een recent Gartner onderzoek geven bedrijven ongeveer 80% van hun IT budget uit aan maintenance op bestaande applicaties om in de business behoeften te blijven voorzien. Dit komt mede door de hoeveelheid koppelingen-interfaces onderling tussen de applicaties. SOA implementatie zal deze kosten verlagen door het sneller in kunnen spelen op de wisselende behoeftes van de business, mider aanwezige interfaces tussen de applicaties en de mogelijkheid bij een goede opzet van de businessprocessen het snel in en uitfaseren van applicaties.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Besparing door SOA minder van belang

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    “Webservice moet generiek zijn”

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs