Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CA wil it ‘op verzoek’ gaan beheren

26 mei 2004 - 11:233 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurCA Technologies
Redactie
Redactie

Op zijn internationale gebruikersconferentie CA World, concentreert Computer Associates zich op het uitbouwen van zijn strategie: een platform bieden voor it-beheer 'op verzoek' ('on demand').

Gezien de groeiende complexiteit van de ict-infrastructuur, acht CA het nuttig om in verschillende fases te evolueren naar informatica 'on demand'. Eerst en vooral moet hetgeen overbodig is worden verwijderd om de bestaande infrastructuur zo eenvoudig mogelijk te maken. Vervolgens worden de verschillende onderdelen van de infrastructuur geconsolideerd en gestandaardiseerd, om daarna een 'provisioning'-structuur te virtualiseren en installeren. Ten slotte kan de onderneming zijn computerkracht dynamisch aanboren, zodat de 'it op verzoek' ten volle wordt benut.


“It 'op verzoek' betekent het vereenvoudigen en creëren van een infrastructuur in real time, het verbeteren van het gebruik en het richten van de it op de 'business'”, zegt Yogesh Gupta, chief technology officer van CA.
 
Voor het beheer van it 'on demand' moeten echter wel verschillende stappen worden ondernomen. Ten eerste is er voor het beheer een database nodig die de verschillende elementen van de infrastructuur inventariseert (materiaal, software, processen, toepassingen, gebruikers, et cetera). Die database moet vervolgens up-to-date worden gebracht. Ten tweede moeten de evenementen worden gecontroleerd en met elkaar in verband worden gebracht, moeten de serviceniveaus worden vastgelegd, enzovoorts. En ten derde moeten beheer-tools worden ingezet.
 
De strategie van CA, 'EIM' gedoopt (Enterprise Infrastructure Management), beslaat vier grote domeinen: de 'operations' (met het Unicenter-gamma), opslag (Brightstor), beveiliging (Etrust) en het beheer van de houdbaarheid van de toepassingen (modellering, change management, testen, et cetera, met Allfusion). Die vier domeinen worden vervolgens gelinkt aan software voor dienstenbeheer.. Al die producten kunnen uiteraard worden geleverd met professionele diensten of in het kader van een partnership.
 
CA heeft op CA World een aantal nieuwe producten voorgesteld op die vier domeinen. Ze zijn gegroepeerd rond een beheer-database (MDB) die gebouwd is op Ingres en op de Sonar-technologie (voor het detecteren van de capaciteit om die te linken aan de processen). Het gaat met name om Unicenter Wsdm, Brightstor Arcserve 11 en Brightstor Document Manager, Wireless Site Management, Etrust Vulnerability Manager en Vulnerability Services. CA biedt ook een complete oplossing voor het beheer van Microsoft Exchange.
 
De software- en dienstenaanbieder heeft ook zijn interesse ten opzichte van de 'open source'-gemeenschap bevestigd. Zo komt er na de zomer een 'open source'-versie van zijn database Ingres, gaat het bedrijf samenwerken met Jboss (voor opslag), met Zope (voor contentbeheer) en met de Linux-wereld (namelijk Kgen). Bovendien komt er een open source-product voor documentbeheer.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs