Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

EMC regelt gegevensopslag voor Vodafone

19 augustus 2009 - 12:41ActueelCloud & InfrastructuurDell EMCVodafone
Diederik Toet
Diederik Toet

Negen Europese dochterondernemingen van telecomconcern Vodafone laten hun gegevensopslag de komende drie jaar regelen door storageleverancier EMC. Behalve het leveren van hardware wordt EMC verantwoordelijk voor onderhoud en ondersteuning, vertelt woordvoerder Mark Street van de Vodafone Group.

De twee bedrijven werken al langere tijd samen op het gebied van opslag en breiden dit nu uit voor een periode van drie jaar. In die periode is EMC preferred partner van Vodafone. Dat betekent onder meer dat zijn storageproducten zullen worden ingezet bij uitbreiding en vernieuwing van de belangrijkste datacenters die de negen vestigingen van het telecombedrijf bedienen.

In de datacenters worden voornamelijk de verbruiks- en productgegevens van klanten opgeslagen, licht Street toe. Ook gebruikt Vodafone de datacenters voor zijn systeem voor enterprise resource planning (erp). Voor de dagelijkse bedrijfsvoering is continue beschikbaarheid van de data  dan ook essentieel, melden de partners. De locaties zijn in beheer van Vodafone en maken deel uit van de divisie Information Systems.

Onderhoud en ondersteuning

Naast het preferred partnerschap zijn de afspraken over onderhoud en ondersteuning een uitbreiding van de eerdere samenwerking, licht Street toe. Met de nieuwe samenwerking helpt ECM Vodafone bij het verminderen van de total cost of ownership en het verhogen van de efficiëntie, zegt hij. De telecomreus gebruikt al langere tijd systemen van EMC, zoals die voor storage area networks (SAN) en network-attached storage (NAS) in zijn wereldwijde datacenters.

Vodafone heeft behalve in Nederland in veertien andere landen in Europa een dochteronderneming. Het is onbekend welk bedrag met het contract is gemoeid.

EMC is een leverancier van opslag- en informatiebeheerproducten. Het Amerikaanse bedrijf heeft een vestiging in Nieuwegein. In juli 2009 nam het bedrijf een meerderheidsbelang in Data Domain, dat disk- en netwerkgebaseerde gegevensbeveiliging levert.

Meer over

StorageTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    Cloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    Security & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    Cloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    Data & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    Data & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs