Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM mainframe business onder de loep

12 oktober 2009 - 12:38ActueelCloud & InfrastructuurIBMMicrosoft
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Het Amerikaanse Openbaar Ministerie neemt, naar aanleiding van een klacht van een goep concurrenten, IBM onder de loep. De klacht komt erop neer dan IBM zijn nieuwste besturingssysteem z/OS niet in licentie wil geven aan Platform Solutions, een bedrijf dat goedkopere mainframes maakt.

De Amerikaanse Justitie neemt naar aanleiding van klachten van concurrenten IBM op de korrel. Volgens concurrenten heeft IBM een aanzienlijke monopolie in de markt voor mainframes. Dit meldt de Wall Street Journal. De klacht is afkomstig van de Computer & Communications Industry Association (CCIA). Dit is een groep van concurrenten van IBM.

De klacht is afkomstig van de Computer & Communications Industry Association (CCIA), een groep van leveranciers die tegen IBM concurreren. De klacht komt erop neer dan IBM zijn nieuwste besturingssysteem z/OS niet in licentie wel geven aan Platform Solutions, een bedrijf dat mainframes tegen scherpe prijzen maakt. Vroeger mochten concurrenten IBM mainframetechnologie gebruiken. Die ze af in vorm van een licentieovereenkomst. Dit was mogelijk door een afspraak tussen IBM  en de Amerikaanse overheid, dat dateerde uit eind jaren 50 van de vorige eeuw. Deze overeenkomst liep in 2001 af.

z/OS is een 64-bits besturingssysteem en de opvolger van het IBM-mainframebesturingssysteem OS/390. z/OS combineert MVS en UNIX System Services (een mainframe-implementatie van UNIX die aan de POSIX-normen voldoet en vroeger bekend stond als MVS Open Edition).

Microsoft

Eerder schreef Financial Times begin 2009 dat IBM's mainframe business misschien wordt onderzocht in het kader van de Europese concurrentieregelgeving. In 2007 moest IBM zich al verweren tegen een klacht van mainframespecialist PSI, een bedrijf dat later door IBM werd overgenomen, waardoor de klacht in der minne werd geregeld. IBM heeft altijd volgehouden dat de overname puur rond de aantrekkelijke technologie van PSI draaide.

Nu heeft concurrent T3 Technologies een klacht bij de Europese Commissie ingediend. De klacht  zou gaan over de aantijging dat IBM zijn besturingssysteem voor mainframes vastkoppelt aan de hardware van IBM. Daardoor zou concurrentie onmogelijk worden, aldus T3 waarin Microsoft een aandeel in heeft. 

IBM doet goede zaken in de mainframe markt. Van de 104 miljard dollar jaaromzet komt rond de 25 procent uit de mainframe business, zo schatten analisten.

Meer over

MainframesStorageSystem Z

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KLM migreert naar nieuwste versie IBM-mainframe OS

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KAS Bank neemt afscheid van mainframe

    Computable.nl
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Het mainframe als groene, virtuele cloud

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Hitachi storage voor IBM z10 mainframe

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    ‘Mainframe blijft, maar specialist verdwijnt’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Duitse Postbank schaft IBM-mainframes aan

    Eén reactie op “IBM mainframe business onder de loep”

    1. Ronald schreef:
      28 juli 2010 om 08:25

      Tja, in de States is het Psystar ook al niet gelukt om Apple te verplichten hun OS/X te verkopen voor hun Apple klonen. Dus nu probeert M$ ’t in Europa maar via een bedrijfje dat het open source project Hercules probeert te gebruiken om de connectie mainframe en zeer hoge betrouwbaarheid te vertroebelen door lagere kwaliteit computers als plug-in IBM mainframes te kunnen verkopen……

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs