Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Western Digital koopt voor 3 miljard Hitachi GST

07 maart 2011 - 19:28ActueelCloud & InfrastructuurHitachi Data SystemsWestern Digital
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Opslagspecialist Western Digital neemt voor ruim 3 miljard euro (4,3 miljard dollar) Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST), leverancier van harde schijven, over. Hierdoor wordt Western Digital naast Seagate één van de grootste leveranciers van harde schijven en ssd’s. De combinatie gaat verder onder de naam Western Digital dat vanuit het hoofdkantoor in het Californische Irvine opereert. De overname moet in het derde kwartaal zijn afgerond

Western Digital betaalt voor het binnenhalen van  Hitachi GST 2,5 miljard euro (3,5 miljard dollar) in contanten. Daarnaast  krijgen de aandeelhouders 25 miljoen Western Digital-aandelen die ongeveer 537 miljoen euro (750 miljoen dollar) waard zijn. Hierdoor houdt moedermaatschappij Hitachi, waar Hitachi GST onderdeel van uitmaakte, 10 procent Western Digital-aandelen.

De combinatie gaat verder onder de naam Western Digital, dat vanuit het hoofdkantoor in het Californische Irvine en wordt geleid door Western Digital's managers, zoals ceo John Coyne, coo Tim Leyden en cfo Wolfgang Nickl. Hitachi GST-ceo Steve Milligan wordt voorzitter bij Western Digital. Het bedrijf heeft 62.000 mensen in dienst en een omzet van ruim 7 miljard euro (9,8 miljard dollar) in 2010. Bij Hitachi GST werken zo'n 35.000 mensen. Ook Hitachi GST heeft, hoewel het deel uitmaakt van de Japanse groep, z'n hoofdkwartier in Californië. Dat is het gevolg van de fusie tussen de opslagbusiness van IBM en Hitachi, waaruit het bedrijf ontstond. Hardeschijvenbouwer Hitachi GST mag niet verward worden met Hitachi Data Systems (HDS), dat opslagoplossingen en -systemen voor bedrijven levert.

Consolidatie

De aankoop van Hitachi GST valt te plaatsen in een verdere consolidatie in de markt voor harde schijven. Zo kocht Toshiba eerder in 2009 de hardeschijvendivisie van Fujitsu. De markt wordt op dit moment gedomineerd door Seagate en Western Digital. Hitachi GST ontstond in 2002 door een fusie van de hardeschijvendivisies van Hitachi en IBM. In 2010 werd bekend dat Hitachi GST aan een beursgang werkte, maar die is er nooit gekomen. Western Digital  zou recentelijk geaasd hebben op zijn rechtstreekse concurrent Seagate, maar die deal zou niwet zijn doorgegaan uit antitrust-overwegingen.

Marktaandelen

Seagate verkocht wereldwijd jarenlang de meeste harde schijven, maar sinds 2010 staat Western Digital aan de top, aldus onderzoeksbureau iSuppli. Volgens analistenbureau Stifel Nicolaus heeft de nieuwe combinatie van Western Digital en Hitachi GST een marktaandeel van 49 procent. Daarvoor had Western Digital een marktaandeel van 31 procent en Hitachi GST 18 procent. Seagate heeft een marktaandeel van 29 procent.

Meer over

ConsolidatieFusiesSSDStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Acronis-software voor beheer van harde schijven

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Toshiba koopt hardeschijventak van Fujitsu

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Hitachi: harde schijven zijn niet passé

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alliantie gaat hybride harde schijven promoten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Seagate smeert harde schijven voor grotere capaciteit

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Hitachi betaalt meer voor harde schijven IBM

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs