Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Huawei

BovenIJ Ziekenhuis ruilt 3Com in voor Huawei

10 januari 2012 - 20:51ActueelCloud & Infrastructuur3ComHuaweiTenICT
Witold Kepinski
Witold Kepinski

Systeemintegrator TenICT uit Leusden gaat samen met de Chinese netwerkleverancier Huawei een nieuwe netwerk leveren aan het BovenIJ Ziekenhuis uit Amsterdam. Hierbij wordt afscheid genomen van verouderde netwerkoplossingen van 3Com, dat nu onderdeel uitmaakt van HP.

Het BovenIJ Ziekenhuis heeft onlangs een aanbesteding afgerond voor het aanschaffen van een nieuwe netwerkinfrastructuur. TenICT en Huawei kwamen het beste uit op het gebied van kwaliteit, innovatie, schaalbaarheid, prestatie en prijs. De opdracht bestaat uit het vervangen van de zogenaamde actieve netwerkcomponenten waardoor het BovenIJ Ziekenhuis de komende jaren is toegerust op enerzijds de toenemende eisen op het gebied van gegevensbeveiliging en anderzijds op de toenemende mogelijkheden tot het gebruik van nieuwe technologieën binnen de gezondheidzorg.

Twee fasen

TenICT zal een 10 gigabit corelaag van Huawei implementeren. Deze corelaag kan gevirtualiseerd kan worden om de verschillende gebruikersgroepen van het BovenIJ te kunnen ondersteunen. Bovendien is hierdoor de weg vrij voor het BovenIJ om diensten aan derde partijen aan te bieden. Het huidige 3Com-netwerk van het BovenIJ zal hierdoor worden vervangen.

Het project bestaat uit twee fasen. Allereerst zal de core- en serverlaag worden vervangen door Huawei-apparatuur. In een tweede fase zullen ook alle access switches worden vervangen door Huawei-hardware. Het contract zal in 2012 worden geëffectueerd en heeft een looptijd van één jaar. Over de contractuele waarde willen de betrokken partijen geen uitspraak over doen.

Het Nederlandse TenICT en Huawei werken al sinds 2005 samen op het gebied van oplossingen in computernetwerken. Deze samenwerking heeft recentelijk onder meer geleid tot de gunning van het vervangen van het netwerk voor de Provincie Overijssel.

‘Spanning tree’ legde patiëntendossier plat

Storing

Een niet goed functionerende switch van het merk 3Com, nu onderdeel van HP, was de oorzaak van de netwerkstoring die op vrijdag 11 februari 2011 het BovenIJ Ziekenhuis in Amsterdam trof. Het duurde even voordat de fout was gevonden. Uiteindelijk bleek de ‘spanning tree' binnen de switch in de war. De storing leidde ertoe dat het patiëntendossier niet bereikbaar was, maar de servers bleven operationeel. Het probleem dat in de ochtend ontstond, werd pas 's avonds verholpen.

Meer over

EPDNetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei en TenICT lappen netwerk Overijssel op

    Huawei
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Symantec stapt uit joint venture met Huawei

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei komt met telepresence TP3106

    Huawei
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei Enterprise betreedt Europese markt

    ActueelCloud & Infrastructuur

    TNO en Huawei starten Nederlandse LTE-test

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei introduceert zakelijke tablet

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs