Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Inkef steekt geld in piëzobuttonbouwer Aito

Euro
29 mei 2012 - 12:24ActueelCloud & InfrastructuurAito
Rik Sanders
Rik Sanders

Aito, de Nederlandse leverancier van piëzo touch user interface technology, krijgt een investering van 1,2 miljoen dollar van participatiefonds Inkef Capital. Het via de extra uitgifte van aandelen verkregen kapitaal steekt Aito in technologie-ontwikkeling en verkoop- en klantenondersteuning. Het bedrijf uit Zaanstad gebruikt de piëzotechnologie voor het produceren van chips voor drukschakelaars.

Het woord piëzo komt van het Griekse woord piezete, wat duwen betekent. Het zogenaamde piëzo-elektrisch effect is het verschijnsel dat kristallen van bepaalde materialen onder invloed van druk (bijvoorbeeld buiging) een elektrische spanning produceren. Het geldt ook andersom: de kristallen vervormen als er een elektrische spanning op wordt aangelegd.

Aito gebruikt de technologie bij de productie van drukschakelaars. 'Door op het piëzomateriaal te duwen, ontstaat er een spanning, tot wel tien volt, die wij met onze chip betrouwbaar omzetten naar touch buttons', zegt directeur Rene de Vries. 'De Aito-chip verwekt niet alleen het piëzosignaal, maar zorgt voor de interface met schakelaars, leds, geluid, feedback en communicatie.'

Hij zegt dat de Aito-schakelaars worden toegepast op zowel de consumentenmarkt (keukenapparatuur, armaturen) als de zakelijke markt (industriële en medische apparatuur). Een bekende toepassing is het gebruik van een sensor in wenskaarten. Klanten zijn oem-producenten, fabrikanten en ontwerpfirma's.

Steun

Aito heeft zijn productontwikkeling ondergebracht in het Finse Espoo. In Zaanstad zijn de verkoop- en marketingafdeling ondergebracht en de applicatie-engineering om klanten te ondersteunen bij hun productinbouw. Voor de piëzo-elementen werkt het bedrijf samen met het Japanse Murata; het maakt voor zijn chips gebruik van standaard microcontrollers die worden omgemerkt tot een Aito-chip.

Inkef staat voor Investing in the Knowledge Economy of the Future. Het is een door Stichting Pensioenfonds ABP opgericht kapitaalfonds voor het ondersteunen van Nederlandse technologisch-innovatieve bedrijven. Inkef heeft in 2010 al een keer eerder geïnvesteerd in Aito.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    KPN Ventures en Inkef investeren in EclecticIQ

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs