Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Cegeka houdt vast aan eigen datacenters

01 februari 2013 - 09:49ActueelCloud & InfrastructuurCegeka
Rik Sanders
Rik Sanders

Na de vernieuwing van het datacenter in Hasselt wil de Belgische automatiseerder Cegeka nog meer computercapaciteit kunnen aanbieden. De automatiseerder heeft nog niet beslist of de gewenste uitbreiding in Hasselt plaatsvindt of bij andere datacenters van Cegeka. Het bedrijf sluit een nieuw in te richten locatie ook niet uit. Inhuren van computercapaciteit bij derden is echter uit den boze.

Het datacenter in Hasselt is in 2011 vernieuwd, onder andere met twee warmtewielen van KyotoCooling om de energiekosten te verlagen. Door de investering kon Hasselt groeien van een Tier 3- naar een Tier 4-datacenter. Er waren toen ook al plannen om het datacenter verder uit te breiden.

Volgens bestuursvoorzitter André Knaepen is de keuze voor uitbreiding echter nog niet gemaakt. ‘Onze andere locaties nemen we ook in overweging. Cegeka heeft naast Hasselt datacenters in Leuven en Veenendaal en Polen. En we kijken naar nieuwe locaties; we denken na over nieuwbouw of het kopen van een locatie. Dat hoeft niet in België, Nederland of Polen te zijn, maar kan ook in Luxemburg zijn.’  

Goud geld

Cegeka is niet van plan capaciteit in een extern datacenter huren. Knaepen zweert bij eigen datacenters. ‘Ik wil altijd kunnen ingrijpen in alle fases van de dienstverlening aan klanten. Voor hen gaat het om ‘core business’. Je kunt wel vierkante meters huren in andere datacenters, maar dan heb je nooit zoveel invloed als wanneer de capaciteit in eigendom is.’

Hij erkent dat een eigen datacenter goud geld kost. De ontwikkelingen staat niet stil; daar moet jaarlijks in geïnvesteerd worden, constateert Knaepen. Spijt heeft hij er niet van. ‘Oké, dan verdienen we een keer wat minder in een jaar, maar we kunnen klanten ook meer mogelijkheden en zekerheden bieden. Daarom zullen we altijd eigen datacenters hebben, en waarschijnlijk worden ze nog groter ook wanneer de vraag naar cloud computing en het beheren van big data doorzet. Capaciteit mag nooit een belemmering zijn voor verdere groei.’

Meer over

Consulting

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen kommer en kwel voor Cegeka

    ActueelWerkplek & Beheer

    Cegeka: Loon- en fusiekosten drukken winst

    Slapen
    ActueelWerkplek & Beheer

    Cegeka beheert ICT-infrastructuur Auping

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Omzet Cegeka passeert grens 200 miljoen euro

    Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cegeka neemt rol Capgemini over bij Rechtsbijstand

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs