Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Matig boekjaar Cisco; in Nederland wel groei

14 augustus 2014 - 10:12ActueelCloud & InfrastructuurCisco
Rik Sanders
Rik Sanders

Netwerkconcern Cisco zag zijn totale omzet in het afgelopen gebroken boekjaar, eindigend op 26 juli 2014, met 3 procent dalen tot 47,1 miljard dollar (2013: 48,6 miljard). De nettowinst (op basis van GAAP) bedroeg in het boekjaar 2014 7,9 miljard, een daling van 21,3 procent ten opzichte van de tien miljard dollar winst een jaar eerder. In Nederland presteerde het bedrijf beter dan de algemene lijn en liet het wel groei zien. Cisco kondigt verder aan zesduizend banen te willen schrappen, zo'n 8 procent van het personeelsbestand.

Ondanks de matige resultaten kijkt topman John Chambers tevreden terug op het afgelopen boekjaar. Hij vindt dat zijn bedrijf onder moeilijke omstandigheden goed heeft gepresteerd en noemt het een bemoedigend signaal dat de omzet in het slotkwartaal van het afgelopen boekjaar min of meer gelijk is gebleven in vergelijking met een jaar eerder. ‘Onze focus ligt op groei, innovatie en talent, in het bijzonder op het terrein van beveiliging, datacenters, software, cloud en internet-of-things. Onze strategie is solide, onze financiën zijn sterk en ons marktleiderschap is niet in gevaar.’

Cisco zag de omzet op traditionele markten, de verkoop van switches en routers, door zware concurrentie teruglopen. Die terugval moet worden gecompenseerd met groeiende omzetten uit nieuwere markten, waar Cisco via overnames is toegetreden, zoals videoconferencing, tv set-top boxes en ict-beveiligingproducten. Ook verwacht het concern veel van de opkomende markt van internet-of-things en wil het cloud computing-diensten gaan aanbieden.  

Cisco Nederland

Volgens Edwin Prinsen, algemeen directeur Cisco Nederland, heeft zijn organisatie een goed jaar achter de rug. ‘We zijn gegroeid en hebben ons marktaandeel vergroot, in alle markten waarin wij actief zijn en met name op het gebied van datacenters en beveiliging. In Nederland kunnen we ook een aantal bijzondere projecten noemen: het netwerk bij de Nuclear Security Summit, een bijzondere oplossing voor het Rijksmuseum en een overeenkomst met Amsterdam om samen de hoofdstad als ‘smart city’ vorm te geven. ‘Smart cities’ – en in het verlengde daarvan het internet-of-things – krijgen nu concreet vorm.’

Prinsen voorziet in het nieuwe boekjaar een verdere groei in datacenters en beveiliging. ‘Daarnaast is ons collaboration-portfolio flink uitgebreid om nog beter in te kunnen spelen op trends rondom mobiliteit en byod. Ook onze positie op het gebied van draadloze netwerken willen we verder uitbreiden.’

Meer over

NetworkingRoutersSwitches

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Cisco domineert in zakelijke netwerkapparatuur

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Cisco in top vijf x86-servers, HP de grootste

    Cloud & Infrastructuur

    Cisco breidt cloudportfolio verder uit

    Edwin Prinsen
    Carrière

    Cisco Nederland strikt Imtech ICT-directeur

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs