Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
drone testing

Voorrangsregels voor drones in de maak

02 december 2019 - 13:07ActueelCloud & Infrastructuur
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Het Europees Agentschap voor de Veiligheid van de Luchtvaart (EASA) werkt aan voorrangsregels tussen drones en bemande vliegtuigen. Daarbij zullen bemande vluchten over het algemeen voorrang hebben op onbemande vluchten.

Het is de eerste keer dat wereldwijd dergelijke regelgeving wordt ontworpen en ingevoerd, zegt EASA-directeur Patrick Ky. De komst van dit plan is een vervolg op de Europese droneregels die afgelopen zomer zijn vastgesteld en in juni 2020 van kracht worden. Toen zijn eisen gesteld aan vooral kleinere drones die met een commercieel doel vliegen. Er zijn bijvoorbeeld eisen gesteld aan de maximale vlieghoogte: 120 meter. Ook is een systeem ingevoerd om te voorkomen dat drones verboden gebied in vliegen.

Het aantal drones, de verschillende doeleinden ervan en zeker de complexe vluchten waarbij de vaartuigen buiten het zicht vliegen, nemen snel toe. Dat maakt de noodzaak om uniforme regels voor de Europese lidstaten op te stellen, aan te nemen en te implementeren alleen maar groter, zegt Ky. ‘We moeten een manier vinden om het verkeer van (kleinere) drones boven steden in goede banen te leiden. Er zijn steeds meer partijen geïnteresseerd om deel uit te maken van het luchtruim. Denk aan Google en Amazon, voor het vervoer van pakketjes, drones die bruggen en gebouwen inspecteren en drones die elektriciteitskabels controleren.’

Essentieel is dat ze goed gaan communiceren met de al bestaande luchtvaartuigen die al veel langer (laag) boven steden vliegen. ‘De uitdaging is om al die verschillende type drones en drone-operaties in het luchtruim boven stedelijk gebied te integreren met het al bestaande luchtverkeer dat door de luchtverkeersleiding wordt beheerd. Niets doen was geen optie. Dan zou namelijk elk land met zijn eigen regelgeving komen en krijg je per land compleet verschillende situaties.’

De voorgestelde regelgeving moet begin 2020 klaar zijn, waarna de Europese Commissie en uiteindelijk de afzonderlijke lidstaten er over gaan discussiëren. Het streven is dat de regels eind 2020 worden aangenomen. De nieuwe wetten zullen tijdens de Amsterdam Drone Week 2019 gepresenteerd worden, op vijf en zes december. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Dronesoccer, leuk misschien, maar ook nuttig?

    ActueelLogistiek

    Erasmus MC en Sanquin experimenteren met drone

    Drone
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Wat leren we van drone die banaan herkent? [VIDEO]

    Drone
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    TU Delft laat mini-drones omgeving verkennen

    drone testings
    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Drone met spijkerpistool, wat klust u op een drone?

    drone testing
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Drone-investeringen gaan boven het miljard dollar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs