Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Zakelijk gebruik tablet is over hoogtepunt heen

02 januari 2020 - 09:14ActueelCloud & InfrastructuurAppleDellLenovoMicrosoftSamsung
Suzanne Martens
Suzanne Martens

De inzet van tablets op de werkvloer is over het hoogtepunt heen. In 2015 lag het percentage locaties met zakelijke tablets nog op 36 procent. Dit is in 2019 afgenomen tot 30 procent. Daarmee is de groei van het zakelijk gebruik van tablets gemiddeld afgenomen. Maar, er zijn verschillen per branche: de zorg laat een stijging zien.

Dit blijkt uit onderzoek van Smart Profile onder meer dan vierduizend Nederlandse bedrijfsvestigingen met vijftig of meer werknemers.

Landelijk neemt het gebruik van tablets af. Maar er zijn verschillen per branche, de zorgsector laat bijvoorbeeld een stijging van 6,1 procentpunt zien ten opzichte van vorig jaar. De sector scoort hiermee ver bovengemiddeld: 42 procent van deze organisaties gebuikt een tablet.

Ook in de bouwsector is de penetratie hoog met 40 procent. De tabletpenetratie ligt het laagst in de industrie met 19 procent en de financiële dienstverlening met 23 procent.

iPad het populairst

De Nederlandse markt voor tablets wordt aangevoerd door Apple. Ongeveer 89 van de 100 zakelijke tablets is een iPad. Samsung volgt op de tweede plaats. Microsoft staat zijn derde plek dit jaar af aan Dell, met een verschil van 0,4 procentpunt. Ten opzichte van vorig jaar is het aandeel van Apple toegenomen met 3,8 procentpunt, terwijl Samsung 2 procentpunt moest inleveren.

Thin clients van HP in trek

Smart profile onderzocht ook het thin client-gebruik. Dit blijft, net als bij tablets, stabiel. In 2019 vormen thin clients circa 19 procent van alle zakelijke eindgebruiker-hardware. 

In thin client-gebruik zijn grote verschillen zichtbaar tussen de verschillende marktsegmenten. Met een penetratie van 74 procent is dit type hardware het populairst in de zorgsector, gevolgd door de overheid met 73 procent. Het gebruik ligt het laagst in het onderwijs, waar het aandeel slechts 16 procent is, en de ict-sector, met een penetratie van 26 procent.

Het grootste deel van de Nederlandse zakelijke markt kiest voor HP als leverancier van hun thin client: HP heeft een aandeel van ruim 57 procent (een stijging van 3,8 procentpunt ten opzichte van 2018). Dell is tweede, maar volgt met een afstand van 36,1 procentpunt en moet tevens 4,3 procentpunt aandeel ten opzichte van 2018 inleveren. Lenovo moet zijn derde plaats dit jaar afstaan aan Fujitsu.

Meer over

TabletsThin clients

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Met ai en api’s tijdwinst pakken

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs