Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Chiptekort legt lopende band Audi Brussel stil

15 februari 2021 - 08:26ActueelCloud & InfrastructuurAMDFordVolkswagen
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

De fabriek van Audi in Brussel ligt stil omdat het ontbreekt aan chips om in de auto’s in te bouwen. Dat meldt VTM Nieuws. Het productiepersoneel wordt tijdelijk werkloos.

De productieonderbreking bij Audi Brussel (waar de elektrische e-Tron wordt gebouwd) duurt enkel deze week. Voor volgende week heeft het bedrijf de garantie dat er opnieuw voldoende chips zullen aangevoerd worden. De geplande jaarproductie voor dit jaar zou door de tijdelijke sluiting niet in gevaar komen, zegt de fabriekswoordvoerder. De tijdelijke werkloosheid wordt ook alleen maar voor de werkvloerarbeiders ingevoerd, werknemers in de administratie blijven gewoon doorwerken. 

Audi is niet de enige autofabrikant die met chiptekorten kampt. Onder meer een fabriek van Ford in het Duitse Saarlouis moest de deuren een maand sluiten, net zoals een Ford-fabriek in het Amerikaanse Louisville. Ook andere producenten, zoals Honda, Toyota, Volkswagen, Audi en Daimler, lopen tegen hetzelfde probleem aan. 

In moderne auto’s zitten tientallen chips die bijvoorbeeld de motor en de airconditioning aansturen. Door de thuiswerkhausse kunnen chipleveranciers de vraag niet bijhouden. Producent AMD gaf eind januari nog aan dat het verwacht dat de schaarste nog zeker een half jaar zal duren. De Belgische chipfabrikant Melexis, die zich specifiek op de autobranche richt, maakte begin deze maand dan weer bekend dat het zijn beste kwartaal ooit heeft gedraaid. 

De autofabrikanten gaan overigens niet vrijuit. Door de coronacrisis en de dalende vraag schroefden veel van hen eerder dit jaar hun bestellingen terug. Door een onverwachte heropleving van de vraag, vooral in China, zitten ze nu met tekorten. 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Amerikaanse vlag
    ActueelOverheid

    Witte Huis onderzoekt schaarste chips

    Award
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Apple kampioen chips inkopen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nog zeker zes maanden een tekort aan computerchips

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Autofabrikanten schreeuwen om chips

    iX
    ActueelCloud & Infrastructuur

    BMW legt direct contact met chipbakkers

    ActueelCloud & Infrastructuur

    EU flirt met niet-Europese chipmakers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs