Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Simac en Sensolus traceren Gentse Volvo’s

Autofabriek fabriek auto
05 maart 2019 - 08:49ActueelCloud & InfrastructuurVolvo
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Eind vorig jaar lanceerde Volvo in zijn fabriek in Gent, samen met Sensolus en Simac, een IoT-pilootproject om specifieke wagens zeer snel te lokaliseren. Volgens deze aanpak kunnen auto’s op vijf minuten tijd gevonden worden, op welke parkeerplaats ze zich na het productieproces ook bevinden. Voor het bedrijf is dit naar eigen zeggen een belangrijke optimalisatie van de supply chain.

Bij Volvo Car Gent worden jaarlijks meer dan 200.000 auto’s geproduceerd, waarmee het bedrijf één van de grootste productievestigingen is van het merk. Tijdens de lancering van een nieuw model of modeljaarwijziging volgen wagens niet steeds de normale flow, waardoor het soms moeilijker wordt om een afgewerkte, specifieke wagen snel terug te vinden. ‘We gingen op zoek te gaan naar een hulpmiddel waarmee we onze auto’s snel kunnen opsporen’, zegt Patrick Van Peteghem, infrastructure site manager bij Volvo Car Gent. ‘Simac en Sensolus hadden voor ons een ideale oplossing.’

Voor het project met Volvo leverde Sensolus sensoren die weinig energie verbruiken en vanop afstand programmeerbaar zijn. Dat maakt het makkelijk om wijzigingen door te voeren wanneer omstandigheden of processen wijzigen. Simac ICT België nam de hele oplevering en integratie voor zijn rekening, inclusief de integratie met een aantal bestaande it-systemen bij Volvo Cars. De installatie werd op minder dan een maand geïmplementeerd.  ‘We waren op zoek naar een snelle oplossing, en die hebben we ook gevonden’, zegt Van Peteghem. ‘De integratie van de IoT-oplossing met ons huidige kwaliteitssysteem verliep vlekkeloos. Nu weten we binnen de vijf minuten waar een auto zich bevindt.’

Tijdens het pilootproject werden in totaal zo’n duizend sensoren gebruikt voor het traceren van Volvo V60-modellen. Uiteraard kunnen ook andere modellen die in Gent geproduceerd worden, voorzien worden van een tracking. Ook binnen kan het systeem gebruikt worden. Zo kunnen de sensoren van Sensolus bepalen of auto’s te lang stilstaan en op welke plaats in de productieketen een auto vertraging oploopt.  

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Eén reactie op “Simac en Sensolus traceren Gentse Volvo’s”

    1. R.J. Tuijnman schreef:
      5 maart 2019 om 14:19

      Het bevreemdt mij altijd dat mijn mobiele telefoon wel contacten en telefoonhistorie kan synchroniseren, maar dat google-maps niet via bluetooth kan communiceren met mijn ingebouwde navigatiesysteem… Zal wel een op ander verdienmodel zijn opdat ik jaarlijks een nieuw SD-kaart met verouderde maps ga kopen, maar een directe koppeling met de up-to-date-informatie van Google maps met z’n alternatieve routes bij drukte en verbouwingen zou mij ideaal lijken!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    connected car
    Innovatie & Transformatie

    Volkswagen koopt connected car-divisie Volvo

    Innovatie & Transformatie

    Volvo integreert steeds meer Google-systemen

    Zelfrijdende auto
    Innovatie & Transformatie

    Nvidia ontwikkelt software voor zelfrijdende Volvo

    vrachtwagen truck autonome zelfrijzende
    Cloud & Infrastructuur

    Volvo creëert afdeling voor autonome voertuigen

    Graafmachine
    Cloud & Infrastructuur

    Volvo heeft ruim miljoen verbonden voertuigen

    Stijging
    Governance & Privacy

    Simac overlegt keurige 2018-cijfers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs