Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Skype-oprichters maken streaming tv

10 oktober 2006 - 07:103 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurSkype
Redactie Computable/Emerce
Redactie Computable/Emerce

De bedenkers van de p2p-programma's Kazaa en Skype brengen voor het einde van het jaar een nieuw computerprogramma uit. Niklas Zennström en Janus Friis werken onder codenaam Venice Project aan streaming televisie en zoeken samenwerking met de mediaindustrie en adverteerders.

Volgende maand beginnen de publieke proeven met Venice Project en voor het einde van het jaar moet de nieuwe 'televisiezender voor internet' officieel van start zijn gegaan. De Amerikaanse uitgave Business Week bericht over het nieuwe projct van Zennström en Friis. Weblogger Om Malik vroeg Friis om nadere details.

Het tweetal lijkt een volgende coup te willen plegen op het web en een deel van de webtelevisie markt naar zich toe te trekken. Daartoe lieten ze software ontwikkelen die trekken heeft van een webzender. Internetters downloaden een programma en kunnen vervolgens on demand streaming video bekijken.

De ondernemers zijn in gesprek met kleinere en grote mediabedrijven om hun uitzendingen nog een keer te mogen uitzenden. Onduidelijk is welke technische garanties de Kazaa- en Skype-bedenkers geven om diefstal van auteursrechtelijk materiaal te voorkomen. De mensen achter Venice Project zijn bovendien in gesprek met adverteerders, wiens reclameboodschappen voor de inkomsten moeten zorgen. Kijkers kunnen ook zelf video's aan het systeem voeden, zoals velen via het web nu doen bij YouTube en Google Video.

Venice Project werkt in theorie hetzelfde als Kazaa en Skype. Gebruikers installeren een gratis programma op hun computer en fungeren tevens als node (doorgeefluikje) van de digitale data richting derden. Een indexbestand met programmagegevens, net als Skypes telefoongids of Kazaa's zoekindex, vertelt de pc-kijker uit welke programma's hij kan kiezen. De beelden zullen schermvullend te zien zijn. De afstandsbediening zit in datzelfde scherm verwerkt.

Het programma lijkt computergecentreerd. Een koppeling naar de televisie in de huiskamer lijkt vooralsnog niet mogelijk. Kabel- en DSL-bedrijven in Nederland experimenteren momenteel met het naadloos integreren van webvideo en digitale televisie in huiskamers. Een belangrijk aspect bij beide vormen van digitale ontsluiting van video is de programmagids die vertelt welke uitzendingen van belang kunnen zijn voor iedere afzonderlijke kijker.

Venice Project is niet uniek in zijn soort. Computerprogramma's als Sopcast, Pplive en Ppstream streamen eveneens televisiebeelden naar de mediaspelers op pc´s. Het verschil is dat genoemde drie programma´s overwegend illegaal verkregen materiaal uitzenden.

De algemeen directeur van Venice Project is Fredrik de Wahl. De Wahl is ook directeur van Joltid, maker van serversoftware die de basis is voor Kazaa en Skype. Deze technologie is nog steeds voor een deel eigendom van Janus Friis en Niklas Zennström.

In Nederland experimenteert de Publieke Omroep met alternatieve distributie van video. In maart werd de samenwerking met Tribler bekend gemaakt, een BitTorrent-programma dat aan de universiteiten van Amsterdam en Delft is ontwikkeld. De eerste resultaten daarvan zouden dit najaar tastbaar moeten worden.

Meer over

P2PVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Skype werkt samen voor gratis massale conference calls

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Skype biedt Internet-telefonie tot 100 gebruikers

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Veilingsite Ebay neemt Skype over

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs