Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Amazon telt ruim 200.000 externe ontwikkelaars

27 oktober 2006 - 11:25ActueelCloud & InfrastructuurAmazon

Het aantal geregistreerde gebruikers van Amazon Web Services steeg in een jaar met 60 procent tot boven de 200.000. Amazon stelt delen van zijn infrastructuur open voor derden, wat ertoe leidde dat vele tienduizenden externe ontwikkelaars Amazon gebruiken als basis voor hun zelf gemaakte digitale producten en diensten.

De bedrijven Jungle Disk en Elephant Drive zijn voorbeelden van ondernemingen die Amazon.com gebruiken om zelf een bedrijf op te bouwen. De beheerders van beide opslagdiensten registreerden zich bij Amazons Web Services en gebruiken, tegen een kleine vergoeding, de immense opslagcapaciteit van Amazon.com om consumenten back-updiensten te leveren.

Amazon investeerde afgelopen jaar veel in het faciliteren van 'feeder business', te veel volgens sommige financieel analisten. De grootste investeringen in techniek en personeel zijn echter achter de rug. Amazon maakt zich op om de vruchten ervan te plukken. Dat zei de financieel directeur van het bedrijf tijdens de toelichting op de kwartaalcijfers.

In het net afgesloten derde kwartaal boekte Amazon.com een omzet van 2,3 miljard dollar. Dat is een toename van 24 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar geleden. De nettowinst kwam uit op 19 miljoen dollar. Dat is het zevende kwartaal waarin Amazon een winstdaling laat zien.

Forse investeringen drukken op de netto inkomsten. Het groeien van Amazons winkel leidde er echter wel toe, dat 14 procent meer bezoekers naar de site kwamen: 48 miljoen. In de maand augustus, illustreert Amazon, kochten zij 5,8 miljoen artikelen. Dat is een toename van 25 procent.

Bijna de helft van de 2,3 miljard dollar omzet is afkomstig uit het buitenland, zo blijkt uit de details van de kwartaalcijfers. De sites in Duitsland, Engeland, Frankrijk, Japan en China zagen de gezamenlijke omzet met 29 procent groeien tot 1,1 miljard dollar.

Een aanzienlijk deel van de omzet is afkomstig uit de verkoop van elektronica. In het derde kwartaal groeide de omzet in dat segment met 43 procent tot 699 miljoen dollar. Dat is dertig procent van het totaal.

Amazon verwacht over heel 2006 een omzet van 10,4 miljard dollar te realiseren, 22 procent meer dan het jaar ervoor.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Euro
    ActueelCloud & Infrastructuur

    DNB: Banken mogen in de Amazon-cloud

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Amazon verkoopt 4 miljoen tablets in 2011’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Lady Gaga legt Amazon-cloudservers plat

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Cloud computing blijkt niet zonder risico’s

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Amazon wint Second Life voor hostingdiensten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs