Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

EC: ‘Veiligheid Europees internet onder druk’

14 november 2007 - 08:51ActueelCloud & Infrastructuur

Europa krijgt een ’tsaar voor digitale veiligheid’. Deze functionaris gaat zich bezighouden met de bestrijding van cybercrime, betere beveiliging van de Europese digitale infrastructuur en overheden adviseren bij acute digitale bedreigingen.

Dat is een van de maatregelen (PDF) in de gisteren voorgestelde herzieningen van de telecomregelgeving.

Spam, virussen en andere vormen van malafide praktijken leverden bedrijven en samenlevingen vorig jaar 9,2 miljard euro financiële schade op. "Dat is negatief voor het vertrouwen van de consument in internet, een verontrustende trend in onze economie die steeds afhankelijker wordt van internet", aldus ict-eurocommissaris Viviane Reding. Internet begint volgens haar even belangrijk voor samenlevingen te worden als elektriciteit.

Ze vervolgt: "Recent nog waren Duitsland, Engeland, Estland en Frankrijk het slachtoffer van grootschalige digitale aanvallen. Burgers, bedrijven en overheden waren daar direct of indirect de dupe van." De Luxemburgse geeft geen details over de aanvallen, maar uit haar verontrusting.

Prioriteit

"Netwerk- en informatieveiligheid krijgen prioriteit in de herzieningsvoorstellen van de Europese telecomregels", aldus de EU-ambtenaren. "Nieuwe technologieën zorgen niet enkel voor kansen, maar leveren ook zorgen op over veiligheid en privacy." Dat laatste bestaat al niet meer volgens de Amerikaanse overheid, zodra iemand zich mengt in de digitale sferen van de maatschappij.

Wie de oppernetwerkbeheerder wordt, is nog niet bekend. De 27 EU-lidstaten moeten ook nog beslissen waar deze beheerder zal zetelen. Vast staat dat de veiligheidsmonitor onderdeel wordt van de nieuw op te richten EU-telecomtoezichthouder.

De zogeheten Chief Network Security Officer moet de veiligheid van Europese netwerken gaan monitoren, adviezen uitbrengen en bestuursorganen bijstaan bij acute cyberdreigingen. Daartoe wordt de functie van de EU-beveiligingsorganisatie Enisa overgenomen.

Informatie verstrekken

Bedrijven worden na een digitale inbraak verplicht om hun klanten te informeren of en, zo ja, welke persoonlijke gegevens zijn gestolen.

Afgelopen zomer meldde het blad Emerce nog dat internetcriminelen steeds professioneler opereren en heimelijk geïnfecteerde netwerken gebruiken om legitieme reclame af te leveren. De onderwereld kruipt naar de bovenwereld. Volgens vakuitgave Dark Reading bestaan de grootste botnetten, netwerken van geïnfecteerde computers, uit enkele honderdduizenden voetsoldaten. Dat zijn vaak sluimerende pc-virussen die wachten op een aanvalscommando.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Reding pleit voor Europese FCC

    Computable.nl
    Governance & Privacy

    Reding wil bellen in buitenland goedkoper maken

    Computable.nl
    Carrière

    Reding: RFID is belangrijk voor economie en banen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs