Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

West-Europese mobiele portalen groeien hard

07 juni 2004 - 12:45ActueelCloud & InfrastructuurVodafone
Redactie
Redactie

De West-Europese markt voor mobiele portalen zal in 2008 meer dan 53 miljoen gebruikers bereiken. Dat voorspelt marktonderzoeker IDC.

Met meer dan 53 miljoen gebruikers zou de West-Europese markt voor mobiele portalen in 2008 ruim twee miljard dollar waard zijn, aldus IDC. Eind 2002 ging het heel wat minder goed met die markt. Verschillende mobiele portalen sloten toen de digitale deuren bij gebrek aan gebruikers en diensten. Maar nu zit er volgens IDC blijkbaar weer een groeispurt aan te komen.
 
“Sinds de lancering in 2003 van Vodafone Live! in Europa, lijken de meeste mobiele operators in West-Europa hun mobiel portaal te willen vernieuwen”, zegt IDC-analist Rosie Secchi. “De mobiele portalen van de aanbieders blijken steeds verder te consolideren, zoals Vodafone Live! in Zwitserland en in Frankrijk. De mobiele operators die in verschillende landen actief zijn, hebben hun lokale mobiele portalen omgevormd tot één enkel pan-Europees product. Ook de marketing wordt pan-Europees, om een internationaler publiek te kunnen bereiken”, aldus Secchi.
 
Volgens IDC illustreert deze trend het belang van klantenbinding door het uitbouwen van een merknaam, sponsoring, content en efficiënte marketing. “Het uitbouwen van een internationale merknaam is nodig om gebruikers een naadloze en complete ervaring te kunnen bieden, van waaruit ze ook van de dienst gebruikmaken. Laten we echter niet vergeten dat lokale diensten en content nog altijd heel belangrijk zijn, aangezien klanten uit verschillende landen ook verschillende voorkeuren kunnen hebben”, zo benadrukt Secchi.
 
IDC raadt de mobiele telecomaanbieders ook aan om het gebruik van hun portalen op te drijven door meer dynamische en interactieve content aan te bieden. De inhoud van de portalen moet bovendien blijven evolueren, zodat het portaal aantrekkelijk en gepersonaliseerd blijft.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Met ai en api’s tijdwinst pakken

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs