Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Nederland in de race voor Chinees sciencepark

28 juni 2004 - 07:39ActueelCloud & Infrastructure
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het Chinese ministerie voor wetenschap en technologie overweegt Nederland te kiezen als het Europese bruggenhoofd voor haar wereldwijde uitbreidingsplannen. Dat ontdekte een academische delegatie uit Zuid-Holland die deze week in Peking en Shanghai twee technologische parken in China bezocht.

De Chinezen lieten in Shanghai de delegatie uitvoerig in het Zhangjiang Hi-tech park rondtoeren in de hoop dat ook Nederlandse onderzoeksprojecten zich in China zullen vestigen. De Chinese overheid is sinds kort incubatieprogramma’s financieel gaan steunen en daar kunnen zowel Chinese als buitenlandse projecten gebruik van maken.

Op het park wordt sinds twee jaren ongekend veel gebouwd. Onder andere een vijfduizend bedden tellend ziekenhuis, om onderzoek op allerlei manieren te gaan ondersteunen. Veel Chinese en internationale bedrijven hebben de afgelopen jaren R&D centra in het park geopend en een groot aantal is in aanbouw.

Het bedrijfsleven verwacht veel van wetenschappelijke publicaties uit China, die nu voor 85 procent uitsluitend in het Chinees beschikbaar zijn. “Wij hebben daarin al regelmatig voor ons bruikbare producten ontdekt”, zegt Ari van der Steenhoven, oud-China manager van DSM en adviseur van Science-Alliance. “We waren daar erg door verrast.” 


China staat nu wereldwijd op de derde plaats in de ranglijst van de landen die het meest aan wetenschappelijk onderzoek uitgeven. In tien jaar tijd is dat bedrag van 0.6 procent tot 1.6 procent van het Chinese bruto nationaal product gegroeid. Gecombineerd met het grote aantal relatief goedkope onderzoekers maakt dat het land tot zowel een benijdenswaardige concurrent als een aantrekkelijke partner. “Waar wij met moeite 1,5 onderzoekers op een project kunnen zetten, kan China d’r honderd inzetten”, zei een van de delegatieleden afgunstig.

In Shanghai kreeg de delegatie een ontvangst door de gouverneur van de speciale economische zone Pudong, iets dat normaal slechts voor ministeriele bezoekers is weggelegd. Een teken dat we goed in de markt liggen, meent Frank Zwetsloot, verantwoordelijk bij Science-Alliance voor het organiseren van de delegatie. Twee van de potentiële kanshebbers, de universiteiten van Delft en Leiden waren niet in de delegatie vertegenwoordigd. Een beslissing verwacht Zwetsloot rond het najaar .

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    Eerste grote klant voor AI Gigafabriek in Rotterdam

    Carrière

    Kort: Ad Nederlof deelt ondernemerslessen, security-incident bij Ahold Delhaize (en meer)

    Cloud & Infrastructure

    Private equity OEP stapt in bij technologiedistributeur Nexora

    Overheid

    Nieuw Safari-model maakt digitale soevereiniteit meetbaar

    IT Strategy & Governance

    Linux Foundation wil met OpenGrid netplanning verbeteren

    Data & AI

    IMF waarschuwt voor gevaarlijke mix van ai, energie en schuld 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs