Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

History Search ordent browsergeschiedenis

18 september 2018 - 10:23ActueelCloud & InfrastructuurHistory Search
Rik Sanders
Rik Sanders

De Nederlandse startup History Search heeft een tool op de markt gebracht die internetgebruikers in staat moet stellen hun online artikelen, documenten en andere webcontent snel terug te vinden. De tool indexeert tijdens het browsen automatisch de tekst op webpagina's om naderhand alles te kunnen terugvinden. Volgens History Search kunnen gebruikers daardoor hun online geschiedenis beter organiseren en doorzoeken aan de hand van de tekst op een webpagina.

Het Rotterdamse History Search is opgericht door internetondernemer Martijn Verbove en maakt deel uit van het moederbedrijf Convergate. Op dit moment wordt History Search door zo’n 3500 bètagebruikers gebruikt. Volgens het bedrijf is de tool beschikbaar voor de meest gangbare webbrowsers, waaronder Chrome, Safari, Edge, Firefox en Opera, en biedt het kosteloze toegang tot de drieduizend meest recent bezochte webpagina’s. Ook is er een ongelimiteerde, betaalde abonnementsvariant af te sluiten vanaf 3,99 dollar per maand.

Jaarlijks bezoeken internetgebruikers zo’n vijftienduizend webpagina’s, aldus History Search. Het bedrijf wil met zijn tool internetgebruikers een basis bieden om deze grote hoeveelheden online informatie beter te organiseren en het mogelijk maken om direct de juiste webpagina terug te vinden zonder al te veel tijdverlies.

Terugvinden

Volgens oprichter Verbove verbindt History Search alle eerder bekeken informatie op het web en maakt deze persoonlijk doorzoekbaar. ‘Zo helpen we bijvoorbeeld studenten en onderzoekers bij het sneller terugvinden van hun onderzoeksmateriaal, online shoppers bij het gemakkelijker terugvinden van kledingitems en marketeers bij het terugvinden van hun digitale content’.

De eerste conceptversie van History Search werd gelanceerd in het voorjaar van 2015. Inmiddels staat er een dienst met tientallen functies en een infrastructuur die tijdens het browsen tekst op bezochte webpagina’s doorzoekbaar maakt. Via de webomgeving van History Search kunnen gebruikers eigen filters instellen, data exporteren en hun instellingen raadplegen. Onderdeel van de infrastructuur is een versleutelde cloudopslag met onder andere 256-bits encryptie om de data van een gebruiker te beschermen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs