Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Zeekabel Cobra is in gebruik genomen

07 november 2019 - 18:08ActueelCloud & InfrastructuurRelined Fiber Network
Rik Sanders
Rik Sanders

De Cobra-interconnectie tussen Denemarken en Nederland is vanaf nu een feit. Naast elektriciteit biedt de zeekabel een glasvezelverbinding, geschikt voor dataverkeer tussen de Scandinavische landen en West-Europa. Het betreft een verbinding met een hoge capaciteit en lage latency. De nieuwe glasvezelkabel is gelegd naast de bestaande 325 kilometer lange hoogspanningskabel, die windenergie tussen Endrup in Denemarken en de Eemshaven in Nederland transporteert.

De Nederlandse en Deense beheerders van het hoogspanningsnet, Tennet en Energinet, hebben de kabel laten aanleggen. In eerste instantie als ‘interconnector’; de overblijvende capaciteit wordt ingezet voor commerciële doeleinden. Energinet en het Nederlandse bedrijf Relined Fiber Network zijn verantwoordelijk voor de verhuur van deze extra capaciteit. Via de redundante kabel kan onder meer een betrouwbare en supersnelle verbinding tussen Amsterdam en Kopenhagen gerealiseerd worden.

Het Noorse bedrijf Tampnet, dat claimt het grootste offshore glasvezelnetwerk met hoge capaciteit ter wereld te bezit en exploiteren, is het eerste bedrijf dat gebruikmaakt van deze nieuwe verbinding. ‘Onze carriers kunnen nu een nieuwe route met hoge capaciteit en lage latency bieden tussen Stockholm en Amsterdam en Oslo en Amsterdam, ten dienste van onze klanten in datacenters, media en gaming’, laat het bedrijf weten.

De kabelverbinding met een capaciteit van circa 700 MW is ongeveer 325 kilometer lang en loopt vanaf de Eemshaven via Duitsland naar het Deense Endrup. De aanleg heeft een aantal jaar geduurd. De projectnaam verwijst naar de gelijknamige, naoorlogse naïeve kunststroming CoBrA, een Frans acroniem van de hoofdsteden waar de oprichtende leden vandaan komen: Copenhague, Bruxelles en Amsterdam. Denk aan kunstenaars als Karel Appel, Corneille en Asger Jorn.

Meer over

Glasvezel

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Pareltjes: Relined Fiber Network

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Cobracable: kunststukje onder water

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs