Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Viafrica biedt scholen in Tanzania e-learningbox

22 november 2010 - 15:53ActueelInnovatie & TransformatieDEAN
Vincent Hoogendijk (Viafrica)
Vincent Hoogendijk (Viafrica)

De Nederlandse stichting Viafrica heeft in samenwerking met ETI-Bioinformatics een onderwijsbox ontwikkeld. Dat gebeurt als onderdeel van het programma CLASSworks voor middelbare scholen in Tanzania. De stichting voert vanaf 2003 projecten uit op scholen in sub-Sahara Afrika door het leveren van kennis, hardware en trainingen. Computable steunt dit initiatief.

CLASSworks staat voor Computer Learning and Sustainable Support Works en voorziet in de begeleiding van middelbare scholen bij alle essentiële onderdelen die samenhangen met het beheer en gebruik van een computerlokaal. Aan het CLASSworks-programma is nu een onderwijsbox toegevoegd. De eerste box heeft als onderwerp biodiversiteit.

Voor de ontwikkeling heeft Viafrica samengewerkt met ETI Bioinformatics. Deze niet-gouvernementele organisatie (NGO) werd in 1990 opgericht door de Nederlandse overheid en Unesco om brede toegang tot informatie op het gebied van de taxonomie en biodiversiteit te faciliteren. De organisatie biedt daartoe een reeks producten en diensten, waaronder wetenschappelijke en educatieve webtoepassingen, het softwarepakket Linneaus II en ondersteuning van informatieproviders met product- en serviceontwikkeling.

Competentiegericht

De CLASSworks-box bevat verschillende soorten educatief materiaal, waaronder boeken, cd's, krantenartikelen en films. De didactische focus ligt op het competentiegericht leren. Ook educatieve activiteiten zijn onderdeel van het programma, zoals educatieve trips of het uitnodigen van experts als gastsprekers in lessen.

De box verschaft tevens toegang tot het Tanzaniaanse Biodiversity Information Portal (TanBIF), een platform van nationale biodiversiteitsorganisaties, dat toegang verleent tot informatie over en kennis van het ecosysteem van Tanzania. De TanBIF-portal is opgezet door ETI Bioinformatics.

Inmiddels is de box uitgerold in een pilot-implementatie op de St. Theresa of Avila-school in Tanzania. Per semester zullen een aantal scholen de box in bruikleen krijgen, als onderdeel van het CLASSworks programma. Viafrica wil hiermee scholen concrete ondersteuning bieden bij de realisatie en implementatie van een digitale leeromgeving.

ICT ZONDER GRENZEN

Het project 'ICT zonder grenzen' is een samenwerkingsverband van Computable met Viafrica. Stichting Viafrica ondersteunt en stimuleert het gebruik van ict binnen onderwijsinstellingen in verschillende Afrikaanse landen. Computable wil met dit project bijdragen aan verdere toepassing van informatietechnologie in ontwikkelingsgebieden. Wij roepen bedrijven en ict'ers op Viafrica te ondersteunen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Viafrica ruilt oude PC’s om voor nieuwe in Afrika

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Viafrica gebruikt SaaS voor computerbeheer

    Computable Awards 2012 winnaars
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Winnaars aan het woord: Viafrica

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Viafrica werkt samen met e-Learning for Kids

    Computable.nl
    AchtergrondCarrière

    ‘Groei Viafrica verandert organisatie’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Viafrica zoekt tips over hardware-vervangingen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs