Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Kloof tussen looneis FNV en eindbod VodafoneZiggo

27 september 2022 - 10:31ActueelCarrièreFNVVodafoneZiggo
Alfred Monterie
Alfred Monterie

FNV en VodafoneZiggo liggen op ramkoers. Het zal veel moeite kosten om tot een cao-afspraak te komen. De looneisen van de vakbond en het eindbod dat VodafoneZiggo voor de zomer uitbracht, liggen mijlenver uit elkaar.

De FNV zet in op een inflatiecorrectie via automatische prijscompensatie. Behoud van koopkracht voor nu en in de toekomst is het doel. Daarnaast wil de bond een minimumuurloon van veertien en honderd euro per maand erbij voor iedereen.

FNV-bestuurder Geeta Heera verwijt de provider gul te zijn voor de aandeelhouders maar een krent voor de medewerkers. ‘Vorig jaar werd er 530 miljoen euro uitgekeerd als dividend, ruim vijftig miljoen meer dan de totale loonkosten die het bedrijf dat jaar had. Met vijftig miljoen kun je de lonen met bijvoorbeeld ruim tien procent laten stijgen. En dit jaar lijkt er nog meer geld naar de aandeelhouders te gaan. Als dat zo doorgaat, is er binnen drie jaar tijd ongeveer anderhalf miljard naar de aandeelhouders gegaan. Misschien dat de werkgever vergeten is wie dat geld voor ze verdient.’

VodafoneZiggo bood voor de zomer twee opties. Of een eenjarige cao met een loonsverhoging van anderhalf procent en 75 euro per maand extra vanaf 1 juli 2022, terwijl de huidige cao op 31 december 2021 afliep, óf een tweejarige cao waarin er naast de voorwaarden uit de eerste optie 1 vanaf 1 juli 2023 nog eens twee procent extra loon wordt geboden. Dat bod werd door de bonden afgewezen. Heera: ‘Intussen is de inflatie alleen maar gestegen.’

Nu er nieuwe eisen van de bonden liggen, gaan de partijen op 4 oktober weer om de tafel.

Meer over

Arbeidsvoorwaarden

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Verwerpen afwijzen tegenhouden
    ActueelCarrière

    FNV verwerpt eindbod VodafoneZiggo

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs