Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
P40 Pro

Niemand verkoopt meer gsm’s dan Huawei

30 juli 2020 - 08:54ActueelGovernance & PrivacyHuawei
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

In het tweede kwartaal van dit jaar werd het Chinese Huawei de grootste smartphoneverkoper ter wereld, voor Samsung en Apple. Dat zegt het marktonderzoeksbureau Canalys. Het nieuws is opmerkelijk, omdat Huawei zijn telefoons niet in de Verenigde Staten mag verkopen.

Zo’n 55,8 miljoen telefoons verkocht Huawei in het tweede kwartaal. Dat is weliswaar vijf procent minder dan vorig jaar, maar wel meer dan de 53,7 miljoen die Samsung aan de man wist te brengen. Samsung moest een afzetdaling van liefst dertig procent slikken, vergeleken met vorig jaar.

Huawei ligt nog altijd in het vizier van de Amerikaanse overheid en zag onder meer daardoor zijn buitenlandse afzet met 27 procent dalen. In het thuisland China echter steeg de verkoop met zeven procent. Momenteel worden zeven op de tien Huawei-gsm’s in China verkocht. Nu de corona-pandemie er (voorlopig) bijna achter de rug is, zal de verkoop in het thuisland waarschijnlijk nog verder stijgen.

Onverwacht

‘Dit is een opmerkelijk resultaat dat weinig mensen een jaar geleden zouden hebben voorspeld’, zegt analist Ben Stanton van Canalys. ‘Als corona er niet was geweest, zou dit niet zijn gebeurd. Huawei heeft ten volle gebruikgemaakt van het Chinese economische herstel om zijn smartphone-activiteiten weer op gang te brengen. Samsung heeft een zeer kleine aanwezigheid in China, met een marktaandeel van minder dan een procent. Het zag zijn kernmarkten, zoals Brazilië, India, de Verenigde Staten en Europa, geteisterd door uitbraken en daaropvolgende lockdowns.’

Canalys verwacht wel dat het voor Huawei almaar moeilijker wordt om die eerste plaats vast te houden. De hegemonie in China zal daarvoor niet genoeg zijn. In Europa bijvoorbeeld worden nieuwe Huawei-modellen zonder Google-diensten geleverd, iets waar de meeste consumenten hier niet op zitten te wachten.

Meer over

Smartphones

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Britten bannen Huawei uit 5G-netwerk

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘5G-boycot Huawei miljardenstrop voor EU’

    ActueelGovernance & Privacy

    Uitleveringsprocedure Huawei-topvrouw gaat door

    VK UK Groot-Brittannië Verenigd Koninkrijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Het VK wil dan toch Huawei-apparatuur weren

    Chip
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TSMC neemt geen Huawei-orders meer aan

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei krijgt geen chips meer, maar houdt hoop

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs