Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Main Capital neemt Oribi en Qics over

14 december 2021 - 09:10ActueelGovernance & PrivacyMain CapitalQics
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Main Capital Partners neemt een meerderheidsbelang in de twee Nederlandse softwarebedrijven Oribi ID-Solutions (Oribi) en Qics. De gecombineerde transactie heeft een omvang van ongeveer twintig miljoen euro.

Het zijn de eerste twee investeringen vanuit het fonds Main Foundation I, waarmee de Haagse investeerder zich richt op kleinere, veelbelovende softwarebedrijven met moderne technologieplatformen. Dit fonds werd in oktober gelanceerd naast het grotere fonds Main Capital VII. Investeerders stelden daarvoor maximaal 1,2 miljard euro beschikbaar.

Volgens Main zijn beide softwarebedrijven toonaangevend binnen hun segment. Oribi uit Oisterwijk levert software voor identity & access management (iam) die door 220 van de 352 Nederlandse gemeenten wordt gebruikt.

Qics is een toonaangevende leverancier van professional services automation (psa). Het Katwijkse bedrijf levert saas-oplossingen voor planning, urenregistratie, facturatie en business-intelligence. Daarmee ondersteunt Qics zakelijke dienstverleners en bedrijven in de gezondheidszorg bij hun digitale transformatie.

Volgens Main-topman Charly Zwemstra zijn beide softwaremarkten (ian en psa) versnipperd. Main wil een belangrijke rol spelen bij het consolideren van deze gefragmenteerde segmenten. Zwemstra wil sterke Europese softwaregroepen vormen.

Zijn investering in Oribi onderstreept het groeiende maatschappelijke belang en de toegevoegde waarde van gegevensbescherming. ‘De markt voor iam-software zal naar verwachting de komende drie jaar met minstens dertien procent groeien’, aldus Zwemstra. ‘Zowel de vraag naar oplossingen voor identiteitsverificatie als het belang van databeveiliging neemt snel toe, en terecht.’

Main heeft dit jaar 35 bedrijven overgenomen, waarvan 21 in de Benelux.  Dit is een forse stijging ten opzichte van 2020, toen Main 23 deals afsloot.

Meer over

Overname

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Main Capital slaat vleugels uit naar de VS

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Main steekt loftrompet over bedrijfssoftwaresector

    ActueelData & AI

    Main slaat via Zig piketpalen in vastgoedsoftware

    ActueelGovernance & Privacy

    Main vult overnamekas aan met recordbedrag

    ActueelFinanciële dienstverlening

    Main Capital dealt in Luxemburg en Zweden

    ActueelData & AI

    Main Capital bouwt aan iam-imperium

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs