Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
sparen

Centric stoot pensioenactiviteiten af aan Appel

30 maart 2022 - 09:453 minuten leestijdActueelFinanciële dienstverleningCentricDe Nederlandsche Bank
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Centric verkoopt zijn pensioenactiviteiten, genaamd Pension and Insurance Solutions (Pais), aan Appel Pensioenuitvoering. Als reden noemt het it-bedrijf de consoliderende pensioenmarkt.

Volgens Centric-ceo Johan Taams heeft die markt niet het groeipotentieel dat de andere markten bieden waarop zijn onderneming zich beweegt. Voor de overheid, retail en logistiek, financiële sector en verzekeringswezen en industrie zijn de perspectieven beter, stelt hij.

Eind vorig jaar kondigde Taams aan goed te kijken welke activiteiten passen binnen de nieuwe strategie. Centric ontkent dat de transactie te maken heeft met onbehagen in de pensioenwereld over de strapatsen van Centric-eigenaar Gerard Sanderink.

Overigens verandert er voor de klanten weinig. Zo neemt Appel alle pensioenregelingen van Centric-klanten op binnen hetzelfde pensioenadministratiesysteem. Dit geldt ook voor de pensioenregelingen van het nieuwe pensioenstelsel.

Eigenwerkwijze

De overdracht van Pais aan Appel start op 1 april. Een deel van de medewerkers (14 man) van Pais stapt dan over van Centric naar Appel. Voor de andere medewerkers (ondersteunende en it-diensten) wordt een passende rol binnen Centric gezocht. Robert Jan Prins, verantwoordelijk vanuit Centric voor de deal rond Pais, zet zijn carrière elders voort.

Volgens Centric maken de geavanceerde it-infrastructuur van Appel en een eigen werkwijze een beheerste overgang mogelijk naar de flexibele en de solidaire premieregeling. Financiële details van de overeenkomst zijn niet bekendgemaakt.

De bedrijfsvoering en cultuur van Appel en Pais komen in hoge mate overeen. Beide werken met het platform AxyLife van Axyware. Opmerkelijk is dat Centric nu voor verkoop kiest. Vorig jaar is Pais net begonnen de pensioenadministratie voor klanten via die saas-oplossing af te wikkelen. Behalve voor de verwerking van pensioenregelingen wordt AxyLife ook gebruikt voor de communicatie daarover met deelnemers. In 2019 zette Pais nog een professionalisering van de dienstverlening in. Maar deze stappen zorgden niet voor de gewenste aanwas van klanten.

Afscheid

Centric richtte zich op pensioenfondsen in het middensegment. BPF Beton, Thales Nederland en Yara zijn de voornaamste klanten. Centric gaat wel door met andere activiteiten binnen de financiële markt. Centric Financial Services bedient banken en verzekeraars.

Onlangs werd bekend dat De Nederlandsche Bank (DNB) geen gebruik maakt van de optie tot verlenging in een vierjarige contract met Centric dat op 1 april 2023 afloopt. Ook zorgverzekeraar Menzis neemt afscheid van Centric als it-partner.

Appel is een zelfstandige pensioenuitvoerder met 38 medewerkers en kantoren in Almere en  Rijswijk. Meer dan honderdduizend deelnemers vertrouwen op Appel voor de pensioencommunicatie en -betalingen. Daarbij verzorgt Appel de inning van premies voor werknemers werkzaam bij meer dan tweeduizend werkgevers. Over het jaar 2021 bedroeg de omzet van Appel 6,5 miljoen euro.

Meer over

DienstenSaaS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Contract versnipperd verscheurd
    ActueelFinanciële dienstverlening

    DNB ziet af van verlengen Centric-contract

    Centric HQ
    AchtergrondGovernance & Privacy

    Centric maakt nog altijd geen schoon schip

    Centric HQ
    AchtergrondGovernance & Privacy

    ‘Harde reset’ op strategie Centric

    Gerard Sanderink
    ActueelCarrière

    Centric sluit tijdperk Gerard Sanderink af

    sparen
    ActueelFinanciële dienstverlening

    BPF Waterbouw ruilt Centric om voor Visma Idella

    Centric HQ
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Centric ziet af van overname pensioenbedrijf AGH

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs