"Televisie via ADSL wordt één van de belangrijkste speerpunten van KPN op de consumentenmarkt", zei KPN-ceo Ad Scheepbouwer op de persconferentie. Volgens de topman is de Nederlandse markt rijp voor televisie via ADSL, omdat 58 procent van alle huishoudens inmiddels over een breedbandaansluiting beschikt.
Het telecomconcern heeft eind vorig jaar de opwaardering van zijn infrastructuur naar ADSL2+ afgerond. Het kan op dit moment 70 procent van de huishoudens bereiken met een ultrasnelle ADSL-verbinding die het bekijken van twee televisiekanalen tegelijkertijd mogelijk maakt. Speculaties van kabelbedrijven dat de televisiebeelden via de nieuwe ADSL-verbindingen niet naar behoren zijn, wimpelde Scheepbouwer weg.
Het bedrijf wil binnen afzienbare tijd 10 procent van de Nederlandse huishoudens (zevenhonderdduizend in totaal) via zijn infrastructuur televisie laten kijken. Op dit moment hebben de kabelbedrijven een monopolie op de doorgifte van het televisiesignaal.
De doorgifte van televisie is bedoeld om de slinkende inkomsten uit het vaste netwerk te stoppen. Een toenemend aantal consumenten belt nu via Internet (9 procent van de breedbandafnemers belt via VoIP). Ook komen er steeds meer mensen die alleen nog maar mobiel bellen. Dat is op dit moment 16 procent van alle huishoudens. In 2004 bedroeg dit percentage nog 12 procent.
Reacties
Sytse, waarom nou weer het woord 'ronselt' gebruiken.....jammer. Het is zo makkelijk en zo onnodig. Het is goed dat wij de consument toegang krijgen tot veel kanalen, net als het internet. Stukken beter dan het aanbod van andere TV aanbieders.....:)