Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Telfort wacht met uitrol UMTS-opvolger HSDPA

09 februari 2006 - 09:47ActueelCloud & InfrastructuurKPNTelfort
Redactie Computable/Emerce
Redactie Computable/Emerce

Telfort heeft de uitrol van HSDPA, de opvolger van UMTS, opgeschort in afwachting van een besluit over het samenvoegen van de op dit moment nog gescheiden infrastructuur van KPN en Telfort. De belangstelling voor EDGE, een goedkope concurrent van UMTS, blijkt tegen te vallen.

De termen EDGE en HSDPA ontbraken aanvankelijk in de toelichting van de nieuwe Telfort-directie op de kwartaalcijfers van KPN. KPN is sinds enkele maanden eigenaar van Telfort,  zij het dat het een autonome organisatie blijft. Volgens Stephanie Harmsen van Telfort gaat het bedrijf zich vooral ontwikkelen als marktvolger, en komt technische innovatie niet langer op de eerste plaats te staan.

"We doen het met bijna 2,5 miljoen abonnees erg goed onder de doorsnee Nederlanders. Dat is voor KPN interessant, want ze zitten met Hi aan de onderkant van de markt, of richten zich juist op de zakelijke gebruiker. Het middensegment van de markt ontbreekt."

De toekomst van mobiel internet bij Telfort lijkt minder zeker. Telfort gaat door met het aanbieden van EDGE, maar het bedrijf moest gisteren toegeven dat de aanwas van abonnees minder snel gaat dan verwacht. Cijfers mag Telfort sinds de overname van KPN niet geven. "We krijgen wel steeds grotere orders voor EDGE," verzekert financieel directeur Huib Dekker.

Plannen om in de loop van dit jaar in vier grote Nederlandse steden HSDPA te lanceren zijn opgeschort. Deze opvolger van UMTS biedt theoretisch snelheden tot 14 megabit per seconde, vele malen de snelheid van ADSL. Aanvankelijk had Telfort het nieuwe product in de markt willen zetten in plaats van UMTS. Nu moet er volgens Dekker eerst gekeken worden of de netwerken van Telfort en KPN kunnen worden samengevoegd. Technisch gezien een ingewikkelde operatie.

Telfort loopt daarbij het risico dat het een forse boete krijgt opgelegd als het in januari 2007 niet 60 procent van zijn UMTS-netwerk heeft aangelegd. Dit netwerk vormt de basis van HSDPA. De eerder gekochte UMTS-licentie is weliswaar geldig tot 2014, maar Telfort heeft erg lang gewacht met investeringen in UMTS. Partijen als Ericsson en Huawei werken achter de schermen nog steeds aan de uitrol van de infrastructuur. Het is nog onduidelijk of ze hun werkzaamheden binnenkort definitief moeten staken. Telfort heeft naar eigen zeggen nog steeds vertrouwen in de technologie, maar KPN zal vermoedelijk eerst zijn investeringen in UMTS willen terugverdienen.

Meer over

HSDPATelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Telfort laat UMTS-licentie liggen met voorkeur HSDPA

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Huawei scoort na Telfort ook KPN voor netwerk

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN neemt voor 1 miljard euro Telfort over

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Telfort komt voorjaar 2005 met edge en umts

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    KPN en Telfort in versnelde umts-uitrol

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN brengt breedband naar afgelegen gebied

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs