Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Met 7-serie mikt Microsoft op aanraakscherm

16 februari 2010 - 10:03ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Diederik Toet
Diederik Toet

Microsoft heeft een opvolger voor zijn mobiele besturingssysteem Windows Mobile gepresenteerd. De Windows Phone 7-serie breekt met het oude platform en werd daarom vanaf zijn fundament opnieuw ontwikkeld. De laatste volwaardige versie van het oude Windows Mobile (6) verscheen begin 2007. Op nieuwe marktontwikkelingen, zoals de iPhone, Android en aanraakschermen, had Microsoft sindsdien geen goed antwoord paraat.

De softwaremaker heeft lang gewacht met het uitbrengen van een besturingssysteem specifiek voor smartphones met inmiddels ingeburgerde technologie als aanraakschermen, multimedia en koppelingen naar social media. In vergelijking met de Windows Mobile-familie moet de Phone 7-series beter overweg kunnen met een aanraakscherm. Ook integreerde Microsoft zijn mediaplayer Zune en spelletjesdienst Xbox Live in het nieuwe mobiele besturingssysteem.

Gebruikerslaag

Met het nieuwe platform Windows Phone 7 hoopt Microsoft te breken met alles wat het softwarebedrijf tot dusver op smartphonevlak heeft ontwikkeld. Dat liet namelijk vaak te wensen over. Veel fabrikanten die het oude Windows Mobile op hun toestellen gebruiken, bouwden er een eigen gebruikerslaag overheen om zo de gebruiksvriendelijkheid te vergroten. Sommige experts hielden er zelfs rekening mee dat Microsoft zich helemaal uit de markt voor mobiele besturingssystemen zou terugtrekken.

Volgens algemeen directeur Steve Ballmer van Microsoft verschilt de 7-serie in veel opzichten ook van zijn concurrenten. Ballmer presenteerde het platform tijdens het Mobile World Congress, een van 's werelds grootste telecomevenementen dat jaarlijks in Barcelona plaatsvindt.

Windows Mobile kreeg halverwege 2009 zijn laatste revisie (6.5), waarin al met nieuwe technologie als aanraakscherm en social media werd geëxperimenteerd. Tientallen smartphonemodellen zijn inmiddels voorzien van 6.5.

Meer over

AndroidBesturingssystemeniPhoneTelecomWindows Mobile

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    MWC09 – WiMo 6.5 na zomer op smartphones

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    MWC09 – Android, WiMo 6.5, gadgets en LTE

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft presenteert eigen mobieltjes

    2 reacties op “Met 7-serie mikt Microsoft op aanraakscherm”

    1. janwillem schreef:
      16 februari 2010 om 13:20

      Sommige experts hielden er zelfs rekening mee dat Microsoft zich helemaal uit de markt voor mobiele besturingssystemen zou terugtrekken.

      Imho een betere keuze geweest.

      Login om te reageren
    2. Ronald schreef:
      18 februari 2010 om 12:18

      Helemaal mee eens, Jan Willem.

      Microsoft kan het ontwikkelen van een mobiel OS beter overlaten aan anderen die daar wel sterk in zijn en zich richten op het verkopen van mobile apps, b.v.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs