Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

China gaat internettelefonie blokkeren

31 december 2010 - 11:19ActueelCloud & Infrastructuur
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Het ministerie van Industrie van de Volksrepubliek China gaat 'illegale' internettelefoniediensten (voip) aanpakken. Dat hebben ambtenaren bekendgemaakt. Welke diensten als illegaal worden bestempeld, zeggen ze nog niet. Volgens een anonieme zegsman, die door de South China Morning Post wordt geciteerd, betekent de maatregel dat voortaan alleen staats-telecombedrijven nog internettelefonie mogen aanbieden.

'Ons ministerie concentreert zich in samenwerking met relevante departementen op het neerhalen van illegale voip-gesprekken', zo stelt de ministeriële richtlijn. Hoe China voip gaat blokkeren, maakten de ambtenaren niet bekend. De Volksrepubliek heeft een kliklijn geopend waarop burgers deze diensten kunnen melden.

Een van de grootste aanbieders van internettelefonie is Skype. De diensten van dat bedrijf worden nog niet geblokkeerd, zo liet een woordvoerder aan persbureau Bloomberg weten.

Netneutraliteit in Europa

China schendt met deze maatregel de netneutraliteit: het doorgeven van al het internetverkeer ongeacht de inhoud.

Ook in Nederland is netneutraliteit onderwerp van discussie. In 2009 werd Skype tijdelijk door KPN op mobiele telefoons geblokkeerd. Na een storm van protest, die ertoe leidde dat de toenmalige staatssecretaris van Economische Zaken Frank Heemskerk ingreep, stopte de provider hiermee.

Op Europees niveau is al overeenstemming bereikt over de herziening van de Europese telecommunicatierichtlijnen. Het ministerie van Economische Zaken heeft de richtlijnen vertaald in een conceptvoorstel. Dit voorstel gaat volgens digitale burgerrechtenbeweging Bits of Freedom (BOF) niet ver genoeg, omdat het enkel transparantie eist van providers en geen netneutraliteit.

BOF pleit er daarom bij de Nederlandse overheid voor om actief maatregelen te nemen om de netwerkneutraliteit te waarborgen.

Netneutraliteit in Amerika

De Amerikaanse Federal Communications Commission (FCC), vergelijkbaar is met de Nederlandse telecomwaakhond Opta, heeft op 21 december een aantal maatregelen aangenomen die de neutraliteit van internet in Amerika moeten waarborgen.

Mobiel breedband valt echter niet onder de nieuwe regels. Dat betekent dat Amerikaanse mobiele providers via hun eigen netwerk bepaalde diensten kunnen blokkeren of juist met voorrang kunnen afleveren op smartphones en tablets. Ook betekent het dat een contract tussen Verizon en Google, om de software van deze laatste voorrang te geven op het 4G-netwerk van de telecomprovider, zou zijn toegestaan.

Meer over

NetneutraliteitNetwerkenTelecomVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    FCC: neutraliteit geldt niet voor mobiel internet

    toetsenbord online internet muis
    ActueelCloud & Infrastructuur

    FCC stemt over netneutraliteit internetverkeer

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    WikiLeaks: ‘China zat achter Gmail-aanval’

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    China heft blokkering Wikipedia op

    Computable.nl
    ActueelGovernance & Privacy

    Internationale Google in China niet meer bereikbaar

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    China wordt partnerland CeBIT 2015

    Eén reactie op “China gaat internettelefonie blokkeren”

    1. RV schreef:
      31 december 2010 om 15:28

      China – the New World Orders playground?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs