Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Prysmian krijgt 90 procent in Draka aangeboden

04 februari 2011 - 09:37ActueelCloud & InfrastructuurDraka
Diederik Toet
Diederik Toet

90,4 procent van de uitstaande aandelen van de Amsterdamse kabelfabrikant Draka is inmiddels aangeboden aan het Italiaanse Prysmian. Aandeelhouders hadden tot 3 februari 2011 de tijd om aan te geven dat ze akkoord gaan met het bod van Prysmian om hun aandelen in te wisselen voor 8,60 euro cash en ongeveer tweederde van een nieuw uit te geven Prysmian-aandeel. In totaal heeft deze transactie een waarde van 17,20 euro per aandeel.

De Italianen deden dit bod in november 2010. Daarmee waarderen ze de kabelfabrikant op ongeveer 840 miljoen euro. Bestuur en toezichthouders van de Amsterdamse kabelfabrikant spraken al begin 2011 hun unanieme steun uit voor het Italiaanse ovenamebod.

Op basis van het percentage aangeboden Draka-aandelen bepaalt Prysmian uiterlijk op 8 februari 2011 of het zijn bod onvoorwaardelijk definitief maakt ('gestanddoet'). Naast de 90,4 procent uitstaande 'gewone' aandelen hebben de Italianen ook recht op preferente aandelen die in het bezit zijn van ASR Levensverzekering en beleggingsfonds Ducatus. Bijelkaar betreft het 91,4 procent van de aandelen Draka.

Overnamestrijd

De kabelfabrikant was in de laatste maanden van 2010 verwikkeld in een overnamestrijd. In oktober werd bekend dat de Nederlandse investeringsmaatschappij Flint Beheer af wil van zijn belang van 48,8 procent in Draka. Daarop kwam de Franse branchegenoot Nexans met een bod van 15 euro per aandeel. Kort daarop brachten het Italiaanse Prysmian en het onbekende Chinese Tianjin Xinmao elk een hoger bod uit. De Aziaten trokken zich terug nadat het bestuur en de toezichthouders van Draka hun voorkeur voor Prysmian uitspraken.

Draka is opgericht in 1910 onder de naam Hollandsche DRAad- en KAbelfabrieken. In 1970 werd het bedrijf overgenomen door Philips, maar in 1986 werd het weer afgesplitst. Hierna ging het bedrijf verder onder de huidige naam Draka Holding. Het bedrijf heeft een notering aan de Amsterdamse MidKap-index en haalde in 2009 een jaaromzet van 2,05 miljard euro.

Lees ook over de historie van Draka: 'In 100 jaar van rubber naar snel glas'

Meer over

OvernameTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka herstelt zich na dip van 2009

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Xinmao trekt zich terug uit strijd om Draka

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka verkiest Prysmian boven trage Chinezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Draka: in 100 jaar van rubber naar snel glas

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Draka dubt over Chinees miljardenbod

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Chinezen mengen zich in biedingsstrijd Draka

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs