Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN verlaagt tarief mobiel internet buitenland

01 juni 2011 - 09:04ActueelCloud & InfrastructuurKPN
Johannes van Bentum
Johannes van Bentum

KPN maakt vanaf juli 2011 het gebruik van internet op smartphone's in het buitenland voordeliger. De zogeheten dataroaming-tarieven gaan omlaag. Ook bellen wordt goedkoper. Nieuwe Europese wetgeving verplicht KPN hiertoe. Naast tariefsverlaging wordt de werking uitgebreid van de automatische kostenlimiet van 50 euro per maand. Vanaf 1 juli 2011 werkt deze overal ter wereld. De nieuwe tarieven voor mobiel internet gaan in per 1 juni.

In de Europese Unie, IJsland, Noorwegen en Liechtenstein gaan de kosten van 5 euro per megabyte naar 2 euro. Het tarief buiten Europa gaat omlaag van 12,50 per megabyte naar 9,95 euro. Voor telecombeheerders komt er een optie om het internetgebruik te limiteren per gebruiker per maand.

Mobiel internet is in het buitenland is duurder dan in Nederland, in verre landen zelfs veel duurder. Dit komt volgens KPN doordat het verkeer niet via het eigen netwerk wordt afgehandeld, maar de telecomoperator de hiervoor benodigde megabytes bij een collega in het buitenland moet inkopen.

Telfort

Ook bij KPN-dochter Telfort wordt het gebruik van de smartphone in het buitenland goedkoper. Per 9 juli wordt het tarief in de EU, IJsland, Noorwegen en Liechtenstein 3,50 euro per MB in plaats van 5,95 euro nu. Daarbuiten betalen Telfort-klanten 9,95 euro (nu 14,87 euro).

Ook de KPN-beltarieven gaan omlaag als gevolg van de EU-wetgeving. Inclusief btw kost bellen vanaf 1 juli 42 cent per minuut (was 46 cent). Gebeld worden kost dan 13 cent per minuut tegen 18 cent nu.

Meer over

RoamingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN ontkent afluisteren klant

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN-klant gaat betalen voor bellen via internet

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘KPN graaft eigen graf met dure mobiele dienst’

    roaming buitenland telefoon gsm italie
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Roamingtarief is driekwart lager dan in 2005’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mobiel internetten in buitenland blijft veel te duur

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mobiel internet nog weinig in trek

    4 reacties op “KPN verlaagt tarief mobiel internet buitenland”

    1. Inkoper schreef:
      1 juni 2011 om 11:07

      KPN heeft goede inkopers zie ik 🙂 Ik denk niet dat het lukt buiten Nederland iemand te vinden die zoveel voor een Mb wil hebben…:-(

      Login om te reageren
    2. Peter schreef:
      1 juni 2011 om 11:33

      Ik heb me altijd verbaasd over het feit dat een MB in het buitenland duurder moet zijn dan in Nederland. Of zelfs duurder dan diezelfde MB voor de gebruikers van de lokale provider in het buitenland.

      Het is niet zo dat het verkeer dat je genereert eerst naar Nederland gaat om daar internet op te gaan. Het wordt gewoon lokaal door die provider internet op gegooid. Je ziet het aan het feit dat je gewoon een IP adres krijgt uit de range van die lokale provider.

      En die hoeft echt niet meer aan zijn transits te betalen voor verkeer dat door roaming buitenlanders wordt veroorzaakt dan voor verkeer dat door de eigen klanten wordt veroorzaakt.

      Login om te reageren
    3. Jeroen Peeters schreef:
      1 juni 2011 om 12:07

      Toch vreemd: hier in België kan Mobile Vikings (KPN dochter) het wel: 50 cent per MB voor alle europese landen. http://data.mobilevikings.com/nl/

      Login om te reageren
    4. john schreef:
      12 juni 2011 om 14:17

      Buiten KPN gaat ook t-mobile haar mobiele internet prijzen verlagen las ik net hier:
      http://www.zakelijkgsmabonnement.nl/component/content/article/21-tarieven-mobiel-zakelijk-internet-in-het-buitenland-verlaagd
      Dit kan men veel geld schelen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs