Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Voorzitter hamer

Rechter zwakt verbod op Galaxy Tab 10.1 af

17 augustus 2011 - 08:00ActueelCloud & InfrastructuurSamsung
Witold Kepinski
Witold Kepinski

De rechtbank in Düsseldorf heeft het verbod op de verkoop van de tabletcomputer Galaxy Tab 10.1 van Samsung in Europa afgezwakt. Peter Schuetz, woordvoerder bij van de rechtbank, zegt dat het verbod voor het moederbedrijf van Samsung enkel in Duitsland geldt en niet in heel Europa, zoals de rechtbank vorige week besliste.

Het verbod voor het Duitse dochterbedrijf van Samsung blijft echter gelden voor heel Europa, zei Schuetz. De rechtbank gaf het Amerikaanse concern Apple vorige week gelijk in het al langer durende geschil tussen de twee bedrijven over patentrechten en copyrights. Apple had gevraagd de verkoop van de Samsung-tablets tegen te houden.

Apple daagde Samsung in april 2011 in de Verenigde Staten voor de rechtbank. Apple zegt dat de Galaxy-telefoon en -tabletcomputer gedeeltelijk gekopieerd zijn van de iPhone en iPad. Sindsdien wordt het geschil in diverse landen voor de rechter uitgevochten.

Nederland

De rechtbank in Den Haag doet op 15 september 2011 uitspraak in het kort geding dat concurrent Apple daar heeft aangespannen tegen Samsung. Apple gaat tot die uitspraak geen invoerverbod voor de Galaxy Tab 10.1 in Nederland aanvragen.  Apple hoopt op een verbod, onder andere omdat het Europees distributiecentrum van Samsung in Nederland is gevestigd. Een eventueel verbod zou dan rond 13 oktober 2011 in kunnen gaan, zo rond de introductie van de Apple iPhone 5.

De Nederlandse rechter is Edger Brinkman. Hij boog eerder over een soortgelijke zaak tussen navigatieleveranciers TomTom en Garmin. Garmin beschuldigde TomTom van patenteninbreuk.  Garmin verloor deze rechtszaak in 2007.

Meer over

TabletsTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung start verkoop Galaxy Tab 10.1

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung bestrijdt verkoopverbod Galaxy Tab

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Apple pakt Samsung ook in Nederland aan

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung is grootste ICT-bedrijf ter wereld

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung en Apple willen elkaars producten zien

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Samsung lanceert Galaxy Tab 10.1 en 8.9

    Eén reactie op “Rechter zwakt verbod op Galaxy Tab 10.1 af”

    1. John schreef:
      22 augustus 2011 om 15:25

      Apple heeft de vergelijkende foto’s, die als bewijs dienen een beetje vervormd in een poging om gelijk te krijgen. Ze maken eerst de Galaxy Tab virtueel meer gelijk aan de iPad en klagen daarna hun fabrikant aan.

      Wij gebruiken de Galaxy Tab, want die kon gewoon meer. We hopen dat Samsung het “voorstel” van Apple overneemt en met de verbrede Galaxy Tab komt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs