De wereldwijde wlan-markt groeide met 30 procent naar een omzet van 1,52 miljard dollar. De zakelijke wlan-markt groeide met 43,4 procent naar 725 miljoen dollar. De retailmarkt groeide met 19,4 procent naar 800 miljoen dollar.
De zakelijke wlan-markt wordt beheerst door Cisco. De netwerkgigant heeft een marktaandeel van 50 procent. Cisco zag de vraag naar zijn wlan-apparatuur in het tweede kwartaal met 36,2 procent toenemen. Aruba wist met 52,2 procent te groeien. HP met 65,8 en Motorola met 52,7 procent.
Nieuwe wlan-oplossingen
Volgens IDC staat het gebruik van mobiele apparatuur die verbonden is aan draadloze netwerken hoog op het lijstje van menig ict-manager. Door het toenemend gebruik van zwaardere applicaties, wordt er meer geïnvesteerd in nieuwe en sterke wlan-oplossingen, aldus IDC.
Reacties
Toevallig net een blogje geschreven over WLAN en smartphones:
http://blog.ev.nl/mobility/nog-geen-draadloos-netwerk-lekker-onveilig