Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

mITE helpt Alphen aan den Rijn aan MDM

24 april 2012 - 09:29ActueelCloud & InfrastructuurmITEMobileIron
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Chief Digital Content

Mobilitydienstverlener mITE heeft de gemeente Alphen aan den Rijn geholpen aan de mobile device management (mdm)-oplossing MobileIron. De gemeente wil mobieler werken en de huidige oplossing die Symbian en Blackberry ondersteunde, functioneerde niet meer naar behoren. Gekozen werd voor MobileIron om te kunnen gaan werken in een gecombineerde omgeving met iOS op iPads en Android-toestellen. In de toekomst wordt daar ook nog Windows 7 Mobile aan toegevoegd.

De mdm-oplossing wist mITE in twee dagen te implementeren bij Alphen aan den Rijn. Inclusief alle handling kon de gemeente binnen vijf werkdagen met de nieuwe applicatie werken. ‘We werken al jaren met Alphen aan den Rijn samen en door hun vertrouwen in ons hebben we de pilotfase overgeslagen en is de gemeente direct de productiefase ingegaan', zegt mITE-directeur Mart Groot. ‘Daarom is deze implementatie relatief snel afgerond. De komende tijd gaat Alphen aan den Rijn verder met de ontwikkeling van hun mobiele beleid, waar naar verwachting eind van 2012 bring your own device (byod) aan wordt toegevoegd.'

Sybase Afaria exit

mITE ondersteunt gemeente Alphen aan den Rijn al sinds 2005 op het gebied van mobiel werken. De nieuwe mdm-oplossing van MobileIron vervangt de oude Afaria-oplossing van Sybase. MobileIron is vooral sterk in de beveiliging, het toestelmanagement en het applicatiebeheer van mobiele apparaten. Met MobileIron wil de gemeente ook de stap naar byod maken en de kans bestaat dat mITE ook dit gaat realiseren. Groot: ‘Ja, we zijn in gesprek over de vervolgstappen, maar die opdracht is nog niet binnen.'

Naast MobileIron had mITE ook de mdm-oplossing Zenprise in de aanbieding voor de Alphen aan den Rijn. Daar werd uiteindelijk niet voor gekozen, volgens Groot doordat MobileIron op dit moment sterker is in gecombineerde omgevingen. ‘Zenprise is vooral gericht op Android, al wordt hun oplossing wel steeds breder. Ook werd er niet voor AirWatch gekozen om vergelijkbare redenen. De keuze voor MobilIron is wat mij betreft dan ook heel begrijpelijk.'

Meer over

AndroidBesturingssystemenBYODComputing EverywhereHNWiOSMDMSmartphonesSoftwarebeheerTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Gemnet en mITE brengen HNW naar gemeente

    Samenwerken
    ActueelCloud & Infrastructuur

    mITE zet MAM-omgeving Apperian in

    Duitsland
    ActueelCloud & Infrastructuur

    mITE Systems breidt uit naar Duitsland

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Centric en mITE gaan mobility-samenwerking aan

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Motiv en mITE starten securitysamenwerking

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    iPass biedt mITE-klant toegang tot Wi-Fi

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs