Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nokia neemt Alcatel-Lucent over

15 april 2015 - 10:16ActueelCloud & InfrastructuurAlcatel-LucentNokia
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Netwerkleverancier Nokia neemt voor 15,6 miljard euro zijn Frans-Amerikaanse branchegenoot Alcatel-Lucent over. Daarover hebben de directies van beide bedrijven overeenstemming bereikt. Het nieuwe bedrijf krijgt de naam Nokia Corporation en wordt vanuit Finland geleid door Nokia-topman Rajeev Suri.

De overname van Alcatel-Lucent door Nokia betekent dat er een nieuwe raad van bestuur komt. Het is nog niet duidelijk is of deze uit negen of tien man gaat bestaan, maar de raad krijgt wel minimaal drie afgevaardigden uit de directie van Alcatel-Lucent. Het fusiebedrijf komt voor twee derde in handen van de huidige aandeelhouders van Nokia. Aandeelhouders van Alcatel-Lucent krijgen een derde in handen.

In een bericht over de overname meldt Nokia dat het nieuwe bedrijf zich volledig richt op nieuwe ontwikkelingen rondom 5G, ip en software defined networking (sdn). Ook oplossingen voor analytics, sensortechnologie en beeldcommunicatie worden genoemd. Naast de bekendmaking van de overname bevestigt het bedrijf dat gekeken wordt naar een mogelijke verkoop van de kaartendivisie Here. Dat is onderandere een concurrent van de Nederlandse navigatiespecialist TomTom.

De ontwikkeling van netwerkapparatuur wordt waarschijnlijk ondergebracht in Bell-labs, de Alcatel-Lucent-onderzoeksfaciliteiten die in 1880 zijn opgericht door Alexander Graham Bell. De bedrijven beschikken samen over veertigduizend r&d-medewerkers en besteedde in 2014 bij elkaar opgeteld 4,7 miljard aan de ontwikkeling van nieuwe producten.

Nokia en Alcatel-Lucent hebben samen wereldwijd ruim 110.000 mensen op de loonlijst. Zij behaalden vorig jaar een gezamenlijke omzet van bijna 26 miljard euro en een operationele winst van 2,3 miljard euro. De fusie leidt volgens de twee bedrijven tot kostenvoordelen die oplopen tot negenhonderd miljoen euro per jaar in 2019.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Ontslag afscheid opstappen
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nokia schrapt minimaal tienduizend banen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia koopt Nakina en investeert fors in IoT

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia mag Alcatel-Lucent overnemen

    Handen schudden
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alcatel-Lucent helpt Chinese telco’s met cloud

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia gooit ICT-omgeving op de schop

    Eén reactie op “Nokia neemt Alcatel-Lucent over”

    1. Samuel Korfmacher schreef:
      15 april 2015 om 12:41

      Het was slechts een kwestie van tijd: Nokia moest iets doen om verder te groeien…

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs