Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Factuurverwerking via app in kinderschoenen

22 juni 2015 - 09:023 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Aanbieders van scanoplossingen voor boekingsdocumenten zoals bonnen en inkoopfacturen bieden nog nauwelijks mobiele apps aan. Zes van de 23 onderzochte leveranciers heeft een mobiele app op de markt waarmee gebruikers hun documenten kunnen aanbieden door bijvoorbeeld met hun smartphone of tablet een foto te maken van een kassabon. Die wordt dan via de app direct ingevoerd in de administratie.

Dat blijkt uit het rapport ‘Scannen en herkennen van boekingsdocumenten en elektronische factuurverwerking 2015’ van onderzoeksbureau GBNED. Dat concludeert dat de meeste van de onderzochte aanbieders voor het scannen en herkennen van boekingsdocumenten inspelen op de toenemende digitale gegevensuitwisseling, maar achterblijft als het aankomt op mobiele apps.

Volgens de onderzoekers bieden 19 van de 23 aanbieders de mogelijkheid om per klant een mailbox aan te maken waar klanten hun digitale boekingsdocumenten kunnen afleveren. Ook kan zo’n mailbox gebruikt worden om leveranciers van klanten direct digitaal facturen te laten afleveren.

18 van de 23 aanbieders heeft een upload-functie voor documenten. Zo kunnen door de klant ontvangen facturen in PDF-formaat direct via een upload-functie ter verwerking aangeboden worden. 22 van de 23 onderzochte leverancier biedt ondersteuning waarbij factureren in PDF-formaat  worden opgeslagen in het digitale (boekings)archief en geschikt worden gemaakt voor herkenning.

UBL ‘defacto-standaard’

Onderzoeker Gerard Bottemanne: ‘Nu de belangrijkste boekhoudpakketten het factuurformaat UBL standaard beschikbaar maken voor hun klanten wordt vanuit scan en herkentoepassingen UBL ook steeds meer ondersteund als digitaal factuurformaat. Scan en herkentoepassingen zijn daarmee steeds meer en meer hybride toepassingen om boekingsdocumenten via meerdere kanalen op een eenduidige wijze te verzamelen en verder te verwerken. Hoewel relatief nieuw bieden nu al 19 leveranciers deze functie, waarvan 13 leveranciers ook de UBL Ketentest succesvol hebben doorlopen.

Bottemanne: ‘Dat UBL als ‘defacto-standaard’ geldt als digitaal factuurformaat valt mede op te maken uit het feit dat nauwelijks andere gestructureerde formaten worden genoemd die ondersteund worden. Eén leverancier noemt GS1 en 6 leveranciers spreken van XML, waarop standaards als UBL en GS1 gebaseerd zijn.’

Toegevoegde waarde

Bottemannne: ‘Over de toegevoegde waarde van het scannen en herkennen van boekingsdocumenten lopen in de praktijk de meningen sterk uiteen als het gaat om een directe tijdsbesparing bij het inboeken. Niet in de laatste plaats heeft dit te maken met de soort van boekingsdocumenten, het aantal boekingsdocumenten en de kwaliteit van de basisadministratie.’

Volgens de onderzoeker was er aanvankelijk binnen de wereld van accountants- en administratiekantoren veel discussie over de toegevoegde waarde en daadwerkelijke tijdsbesparing van digitaal inboeken. Maar het gros van de accountants en administratiekantoren is het eens dat het direct digitaal beschikbaar hebben van boekingsdocumenten (zoals een inkoopfactuur en een kassabon) als nuttig wordt ervaren. Men ziet in dat digitaal uitwisselen van facturen in een standaard formaat werk scheelt en de kans op fouten verkleint. Bovendien zal scannen en herkennen een beperkte levensduur kennen en steeds meer opgevolgd worden door elektronische factuurverwerking.

Het complete rapport dat ook de specificatie van oplossingen van 23 leveranciers en de praktijkervaring van zes accountants- c.q. administratiekantoren bevat is gratis te downloaden.

Meer over

AppsECMPDFSmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AWS storing
    Cloud & Infrastructuur

    Wereldwijde AWS-storing legt vele platforms plat

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs