Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Investering dollar groei

Finland investeert 844 miljoen in Nokia

15 maart 2018 - 10:11ActueelCloud & InfrastructuurNokiaSolidium
Christel Dieleman
Christel Dieleman

De investeringstak van de Finse staat, Solidium, heeft 844 miljoen euro gestoken in Nokia dat in het Scandinavische land zijn roots heeft. Hiermee verkrijgt de overheid een aandeel van 3,3 procent in het bedrijf. Solidium gaat vooralsnog niet plaatsnemen in de directie van Nokia, maar overweegt dit wel voor de toekomst.

Het merendeel van de aandelen van de voormalige mobieltjespionier zijn in handen van buitenlandse investeerders. Drie Finse pensioenfondsen hebben bijvoorbeeld gezamenlijk minder dan drie procent van de aandelen in handen. De grootste aandeelhouder is de Amerikaanse vermogensbeheerder Blackrock. Met de investering van de Finse staat hoopt de onderneming de moeilijke tijden het hoofd te bieden.

Sombere tijden

Nokia zit al geruime tijd in moeilijk vaarwater. Om de achteruitgang het hoofd te bieden verkocht de Finse onderneming de mobiele-telefoontak al aan Microsoft, die deze verlieslatende tak inmiddels al weer  heeft afgestoten. Op dit moment werken zo’n 6300 Finnen voor het bedrijf. Nokia heeft over 2017 een omzet gedraaid van 23,2 miljard euro, dat is drie procent minder dan in 2016. Het bedrijf hield daar onder de streep wel 1,9 miljard euro nettowinst aan over. Met dank aan een eenmalige patentvergoeding van Huawei.

De resultaten zijn bijna volledig op het conto te schrijven van de afdeling Nokia Technologies, waar het bedrijf veel nieuwe licentieovereenkomsten kon afsluiten. In alle andere afdelingen, inclusief Netwerk en Breedband daalde de winst fors, ondanks de eenmalige patentvergoeding van het Chinese Huawei van 210 miljoen euro.

Nokia verwacht voor 2018 dat de markt voor netwerkapparatuur verder zal krimpen. Alleen in de VS zou er een hogere vraag kunnen zijn, denkt het bedrijf. De netwerkindustrie, geleid door Huawei, Nokia en Ericsson, heeft het moeilijk, nu de vraag van telecomoperatoren naar 4G-apparatuur daalt, terwijl de vraag naar 5G pas volgend jaar echt op gang zal komen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia helpt Tele2 aan betere netwerkkwaliteit

    5G
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia en China Mobile samen in zakelijke 5G-diensten

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia en Tele2 samen in IoT-diensten

    5G
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia test 5G-technologie in Hamburg

    5G
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia levert cloud native core-oplossing aan Telenor

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nokia start overkoepelende divisie voor 5G

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs