Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Qualcomm verbetert connectiviteit mobiele apparatuur

01 maart 2022 - 09:21ActueelCloud & InfrastructuurLenovoQualcomm
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Qualcomm kondigt tijdens het Mobile World Congress (MWC) FastConnect 7800 aan, een nieuw systeem voor connectiviteit met mobiele apparatuur. Verbeterd zijn de bluetooth, wifi, het energieverbruik, de snelheid en de latency (vertraging in netwerk).

FastConnect 7800 is de eerste en snelste oplossing die gebruik maakt van Wifi 7. De lagere latency is vooral merkbaar bij de audio tijdens het gamen. Ook is audio van cd-kwaliteit (lossless) mogelijk. De eerste commerciële toepassing van Wifi 7 komt in de tweede helft van dit jaar op de markt.

Qualcomm-topman Cristiano Amon presenteerde in Barcelona een reeks innovaties aan. Hij introduceerde ‘s werelds eerste 5G-modem met een geïntegreerde ai-processor, de Snapdragon X70. Dit nieuwe modem-RF-systeem maakt 10 Gigabit 5G downloads, zeer snelle uploads en lage latency (vertraging) mogelijk. Ook de netwerkdekking en energie-efficiency verbeteren erdoor.

Het nieuwe modem is geschikt voor alle 5G-frequenties, van 600 MHz tot 41 GHz. X70 biedt met name voordelen bij de ondersteuning van de allersnelste 5G-variant, mmWave. Het is vooral een techniek voor de toekomst. Het zal nog lang duren voordat mmwave in Nederland beschikbaar zal zijn. Behalve in smartphones is het modem ook in laptops in te bouwen. Eind dit jaar komen de eerste mobiele apparaten met X70 op de markt.

Vruchten

Ericsson-topman Borje Ekholm noemt het nieuwe AI-gedreven modem cruciaal om de vruchten van 5G ten volle te kunnen plukken. ‘We staan nog maar aan het begin van wat mogelijk is,’ zei Ekholm. De combinatie van 5G en artificial intelligence leidt ook tot slimmere netwerken. Algoritmes maken de ‘beamforming’ efficiënter. Draadloze signalen zijn beter te richten op de ontvangende apparatuur.

Volgens Amon reiken niet alleen smartphones maar ook andere apparaten zoals pc’s van de verbeterde connectiviteit. De volgende generatie pc’s op basis van ARM-chips komt eraan. Er is sprake van convergentie tussen smartphones en pc’s. Pc’s zijn straks altijd verbonden. Computing is ‘on demand’.

Windows 11 pc’s met het Snapdragon compute platform zijn nu ook geschikt voor zakelijk gebruik. Ze onderscheiden zich door verbeterde 5G-connectiviteit. Dankzij AI leveren ze meer prestaties. Ook de veiligheid is omhoog gegaan. Amon kondigde gisteren ‘s werelds eerste laptop aan met de nieuwe Snapdragon 8cx Gen 3 aan boord. De Lenovo ThinkPad X13s biedt mmwave-connectiviteit, iets wat zakelijke gebruikers zal aanspreken. De accuduur kan oplopen tot 28 uur.

Meer over

BluetoothKunstmatige intelligentieLaptopsProcessorenSmartphonesWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    EDIC EU digitaal
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland voorzitter Europees digitaal consortium Edic

    shutterstock_2613992723 one photo 16x9
    Security & Awareness

    Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    Cloud & Infrastructuur

    Event | AWS re:Invent 2025

    Cloud & Infrastructuur

    Aardobservatie als motor voor verantwoorde supply chains

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs