Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Noord-Groningse scholen krijgen miljoen voor ICT-les

08 februari 2017 - 09:09ActueelInnovatie & TransformatieGoogle
Christel Dieleman
Christel Dieleman

De Economic Board Groningen (EBG) stelt in navolging van Google en de Hanzehogeschool een miljoen euro beschikbaar voor ict-lessen op scholen in het door aardbevingen getroffen Noord-Groningen. Het gaat om programmeerlessen, lessen in ondernemen en onderwijs op het gebied van 3D-printen. De lessen worden samengesteld door Jong Ondernemen, 3Dkanjers en Iturnit.

De EBG waarborgt het extra onderwijs voor vijf jaar, al is het miljoen dat de organisatie daarvoor beschikbaar stelt niet voldoende. De EBG hoopt dat andere geldschieters het bedrag aanvullen tot de ruim twee miljoen euro die daarvoor nodig is. Voor de programmeerlessen heeft de board een deal gesloten met Jong Ondernemen, 3Dkanjers en Iturnit, organisaties die met hun lesprogramma’s actief zijn in het basis-, voortgezet- en middelbaar beroepsonderwijs.

Scholen in de aardbevingsgemeenten die mee willen doen, kunnen zich voor een of meer programma’s aanmelden en zo goed als kosteloos meedoen. Bij Jong Ondernemen leren leerlingen hun ondernemende kant kennen en hoe ze een eigen bedrijf opzetten. Van 3Dkanjers krijgen scholen een 3D-printer die leerlingen zelf in elkaar moeten zetten waarna ze zelf voorwerpen kunnen printen. Iturnit geeft ten slotte les in programmeren, robotica, internetveiligheid en mediawijsheid. De organisaties kunnen voor de scholen programma’s op maat maken en leraren opleiden om later zelf deze lessen te geven.

In totaal heeft de EGB 97,5 miljoen euro te besteden. Dit geld is afkomstig van bouwbedrijf NAM en de provincie Groningen om de economie in het aardbevingsgebied een nieuwe impuls te geven. 

Google

De EBG is niet de eerste organisatie die geldt uittrekt voor ict in het Noord-Groninger onderwijs. Vorig jaar begonnen internetbedrijf Google en de Hanzehogeschool op twintig basisscholen met lessen programmeren. Google deed dat als ‘dank’ voor de vestiging van de datacenters in de Eemshaven. Ook ontwikkelde Google De Digitale Werkplaats voor de regio. Bij dit initiatief biedt Google studenten en ondernemers de mogelijkheid om hun digitale vaardigheden te verbeteren.

5G-proeftuin

Een ander initiatief van de EGB is 5Groningen. Hierbij geldt Noord-Groningen als proeftuin voor de nieuwste generatie mobiel internet (5G). De testfaciliteit, een zogenoemd Fieldlab in een plattelandsgebied, is volgens de EGB een Europese primeur. Onderdelen van het project zijn het testen van sensoren in de akkerbouw, ondersteuning bij zorg op afstand en zelfrijdende voertuigen. Partners zijn Agentschap Telecom, Ericsson, Hanzehogeschool, Huawei, KPN, Surf, Vodafone en Rijksuniversiteit Groningen.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Bijna eenderde meer ICT-vacatures in Groningen

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google bereidt al derde datacenter Eemshaven voor

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google opent tweede datacenter in Eemshaven

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Groningen werft grootschalig ICT-professionals

    ActueelCarrière

    Ctac-baas Hilgerdenaar staat voor de klas

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs