Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Carrière

Utrecht krijgt een Techniek Experience Center

07 oktober 2019 - 09:20ActueelCarrière
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Gemeente Utrecht kent een subsidie van zeshonderdduizend euro toe aan het project Techniek Experience Center (TEC) Utrecht. Dit moet een speel-werkplaats in de wijk Overvecht worden waar professionals hun passie voor techniek, creativiteit en innovatie delen met jongeren. Door hen in contact te brengen met techniek wil TEC de belangstelling hiervoor, waaronder ook ict, stimuleren.

Het doel van TEC Utrecht is om jongeren tot ongeveer 16 jaar kennis te laten maken en ervaring op te laten doen met techniek. ‘Nederland kent een groot personeelstekort in de technische branche’, licht wethouder Klaas Verschuure (Economische Zaken en Ruimtelijke Ontwikkeling) van de Domstad toe. ‘Juist nu en in de komende jaren zijn technisch geschoolde mensen hard nodig voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen, de energietransitie en om de economie te verduurzamen.’

TEC is een samenwerkingsproject van het onderwijs en bedrijfsleven in Utrecht en sluit aan bij de ambitie van de gemeente om de onbalans op de arbeidsmarkt tegen te gaan; nog te vaak kiezen jongeren voor een vak waar zij later moeilijk werk in kunnen vinden.

Spelen en experimenteren

Jongeren maar ook hun ouders kunnen straks in TEC gaan spelen en experimenteren met techniek. Ze kunnen ontdekken hoe iets werkt en techniek ervaren. Daarmee wordt de drempel voor jongeren verlaagd om te kiezen voor een technische opleiding. Volgens een woordvoerder van de gemeente is er ook aandacht voor ict en worden digitale vaardigheden zoveel mogelijk gekoppeld aan iets fysieks. Denk bijvoorbeeld aan 3d-printen en het bouwen en programmeren van robots.

TEC Utrecht wordt begin 2020 officieel geopend. De subsidie komt uit het Europese subsidieprogramma ‘Kansen voor West 2’ van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling. Via een stedelijk programma voor duurzame stedelijke ontwikkeling kan Utrecht in de periode van 2014-2020 zo’n 6,4 miljoen euro inzetten voor projecten gericht op het versterken van het vestigingsklimaat, verminderen van de mismatch op de arbeidsmarkt en transitie naar een koolstofarme economie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Ciso beslist zelden over securityaankoop

    Carrière

    Laatste weekeinde om te stemmen voor de Computable Awards!

    Financiële dienstverlening

    ING: technologische voorloper onder Europese banken

    Security & Risk

    ShinyHunters ontkent band met gearresteerde hacker Van der S.

    IT Governance & Control

    Kort: Norea op eigen benen, data grootste struikelblok voor threat hunters (en meer)

    Zorg

    Kort: LUMC test wondanalyse met ai, HeadFirst Global wordt Vertage (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs