Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kabinet steekt miljoenen in personeelstekort in ict

08 juni 2023 - 09:59ActueelCarrière
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Het kabinet pakt het personeelstekort in techniek en ict extra aan. Voor een betere samenwerking tussen beroepsonderwijs en bedrijfsleven trekt het 123 miljoen euro uit.

De bijdrage komt uit het Nationaal Groeifonds en is onderdeel van het Actieplan Groene en Digitale banen. Doel is jongeren op te leiden voor de regionale arbeidsmarkt. Daarnaast wil het kabinet medewerkers van het regionale bedrijfsleven blijvend inzetbaar houden door om- en bijscholing.

Met de bijdrage uit het Nationaal Groeifonds kunnen bestaande publiek-private samenwerkingen worden uitgebreid. Hierdoor neemt de leereffectiviteit in Noord-Nederland bijvoorbeeld toe door lerenden en werkenden samen te laten werken aan innovaties in het project Groene transitie Noord-Nederland.

In Brabant werkt het consortium Digital Industry Boost aan een impuls op digitalisering. Daar wordt de bestaande samenwerking tussen mkb-bedrijven uit de maakindustrie en het onderwijs uitgebreid.

De rijksbijdrage van 123 miljoen moet publiek-private samenwerkingsverbanden in vijftien consortia door gerichte investeringen verder opschalen. Meer scholieren, werkenden en werkzoekenden kunnen nu worden opgeleid voor een baan in techniek of ict. Een voorwaarde voor de toekenning was dat ook regionale partners zoals overheid, bedrijfsleven of onderwijs, bijdragen aan de financiering.

De ‘Subsidie Opschaling verduurzaamde PPS in het beroepsonderwijs’ wordt bekostigd uit het Nationaal Groeifonds. Met dit fonds investeert het kabinet tussen 2021 en 2025 twintig miljard euro in projecten die zorgen voor duurzame economische groei voor de lange termijn. Van de 210 miljoen investering wordt dus nu 123 miljoen toegekend aan vijftien consortia. Het resterende bedrag krijgt in een latere fase een bestemming.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    2 reacties op “Kabinet steekt miljoenen in personeelstekort in ict”

    1. ronald wouterson schreef:
      8 juni 2023 om 12:33

      Een P.I.O.N. project met de nieuwste onderwerpen in speed-learning benadering, is prima op korte termijn te organiseren. Een kwestie van willen.

      Login om te reageren
    2. Daan Rijsenbrij schreef:
      8 juni 2023 om 13:49

      Zie ook: https://www.linkedin.com/pulse/het-toekomstig-tekort-aan-iters-bij-de-overheid-baart-daan-rijsenbrij

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Kabinet steekt 430 miljoen in techindustrie, Defensie werft hackers (en meer)

    AchtergrondCarrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs