Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Meer ruimte voor flexibel werken bij datacenters

12 september 2023 - 14:33ActueelCarrièreDDADigital Realty
Alfred Monterie
Alfred Monterie

Een toenemend aantal Nederlandse datacenters bieden mogelijkheden tot flexibele arbeid. In 2019 kon dit in twintig procent van de datacenters, dit jaar is dit percentage gestegen tot iets meer dan veertig procent van de locaties.

Dit blijkt uit onderzoek dat de Dutch Datacenter Association (DDA) en Digital Realty hebben gedaan naar de werkgelegenheid in hun sector. Ook in 2019 en 2021 werd hier onderzoek naar verricht.

Het aantal openstaande vacatures is in vergelijking met voorgaande jaren gestegen. Probleem is het te geringe aantal nieuw opgeleide technische mbo’ers. De sector kent 650 openstaande vacatures tegenover zeshonderd vacatures in 2021. Per acht voltijdbanen is er één vacature. Voor facility engineers en it-technici is dit zelfs één op zes.

De sector verwacht dat de werkgelegenheid op co-locaties de komende vijf jaar met gemiddeld zeven procent per jaar toeneemt. Dat moet leiden tot een totaal van bijna 2.800 extra vervulde banen in 2028. De totale werkgelegenheid in de branche groeit gemiddeld met drie procent per jaar tot meer dan 6.500 in 2028. Het aantal inhuurkrachten neemt sneller toe vanwege de krapte op de arbeidsmarkt.

Geremd

De beperkende maatregelen van de overheid hebben de groei van het aantal datacenters en daarmee de werkgelegenheid geremd. Naar schatting heeft dit al ruim drieduizend banen gekost. In 2028 zou het zelfs gaan om meer dan 8.500 banen. Die worden in andere Europese landen gecreëerd in plaats van in Nederland.

Het voornaamste gebied waar de ondervraagde datacenters in willen investeren is beheer. Een op de twee datacenters wil in dit kennisgebied investeren. Met behulp van (nieuwe) beheertools krijgen datacenters namelijk beter inzicht in de prestaties van het datacenter en eventuele verbeterpunten.  

Volgens Pim Kokke, beleidsmedewerker onderwijs/werkgelegenheid bij DDA, is de samenwerking met de mbo-opleidingen versterkt. Zo worden er op verschillende roc’s in Nederland datacenter-modules aangeboden. Maar uit het rapport blijkt dat de omvang van de uitstroom van mbo’ers een obstakel blijft.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI Native Value Chain at Philips Enterprise Informatics (Plat4mation en Philips Enterprise Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    NEXTlegal & Uniserver

    Soeverein notariaat en advocatuur op Nederlandse SaaS (NEXTlegal & Uniserver)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Sven van Boxtel (Managing Director/CEO, Aces Direct)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Aces Direct: circulaire IT met een menselijk gezicht
    Pijl naar rechts icoon

    TUDesc.com

    De levenscyclus van een onderwijszaal (TUDesc.com)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Ot-security: markt in kaart

    hotelkeuken Accor
    Data & AI

    Kort: di­gi­ta­li­se­ring gaat aan horeca voorbij, SoftwareOne helpt Utrecht met ai (en meer)

    Carrière

    CNV en De Unie akkoord met ICK-cao 2026/27; FNV tegen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Carrière

    Oracle jaagt personeel stuipen op lijf met ontslaggolf 

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs