Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Een derde van bedrijven besteedt in 2007 uit

28 maart 2007 - 09:12ActueelInnovatie & Transformatie
Rian van Heur
Rian van Heur

Een derde van de Nederlandse organisatie verwacht in 2007 hun ict volledig uit te besteden. Belangrijkste voordeel is niet kosten, maar het aanvullen van eigen kennis en capaciteit.

30 procent van de Nederlandse organisaties denkt erover dit jaar hun ict volledig uit te besteden. Dat blijkt uit onderzoek van ict-dienstverlener NetSourcing onder 1250 ondernemers en managers op het gebied van accountancy, administratie, boekhouding en belastingadvies en dienstverleners in arbeidsbemiddeling. Een groot deel van de bedrijven is het eerste kwartaal van dit jaar al gestart met inventarisatie of het selecteren van ict-dienstverleners voor uitbesteding. Philip Som van Netsourcing is niet verbaasd over het hoge percentage dat wil uitbesteden. "Je merkt dat bedrijven heel erg aan het overwegen zijn wat te doen. Ze zijn daar druk mee bezig".

De ondervraagden zien het aanvullen van eigen kennis en capaciteit als het belangrijkste voordeel van uitbesteden. De helft verwacht aanvullende diensten van de ict-dienstverlener. Voor 40 procent van de deelnemers aan het onderzoek is het efficiënter inrichten van bedrijfsprocessen belangrijk. Een belangrijke drijfveer om ict uit te besteden is dat bedrijven dan niet afhankelijk zijn van eigen personeel. De snelle ontwikkeling van ict-technologie en daarbij benodigde kennis is onder meer een reden om ict-beheer over te laten aan specialisten. "Ook kosten spelen altijd wel een rol bij uitbesteding", aldus Som.

In het onderzoek is niet gekeken of bedrijven de diensten uitbesteden naar het buitenland of in Nederland houden. "We merken dat vooral het mkb+ de dienst liever in Nederland houdt. De communicatielijnen met de dienstverlener moeten kort zijn en ook de taal is een issue", zegt Som.

Buikgevoel
Uit onderzoek van dienstverlener KPMG onder 650 organisaties in 32 landen blijkt dat bedrijven tevreden zijn over hun outsourcingsovereenkomst. Toch kunnen bedrijven dat niet onderbouwen. Volgens KPMG baseren bedrijven dat vaak op een buikgevoel of anekdotisch bewijs. Meer dan 40 procent van de outsourcingscontracten wordt niet door een formeel strategisch meetmodel ondersteund. "Sourcing wordt steeds meer beschouwd als een kernonderdeel van effectieve bedrijfsstrategie, maar bedrijven moeten er naar blijven streven om de concrete voordelen ervan in te zien om de vaak grootschalige investering te kunnen blijven rechtvaardigen", zegt Egidio Zarrella, Global Head IT Advisory en partner bij KPMG in Australië.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Surveillance onder de huid

    Innovatie & Transformatie

    Graduate Ventures investeert in quantum-startup FrostByte

    Zorg

    Biomimicry + ai = elektronische hondenneus

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs