Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Bedrijfsleven haalt broekriem aan’

06 oktober 2008 - 15:43ActueelFinanciële dienstverleningBTForresterHeinekenHP Inc.IBMProcter & GambleShellT-Systems
Rik Sanders
Rik Sanders

De gevolgen van de kredietcrisis beginnen ook voor de ict-sector merkbaar te worden. In Europa heeft 30 procent van het bedrijfsleven dit jaar al minder aan ict uitgegeven dan begroot. Leveranciers worden onder druk gezet om goedkoper te leveren. Dat zegt Andrew Parker, analist bij Forrester.

Uit cijfers van Forrester blijkt dat 30 procent van het Europese bedrijfsleven dit jaar al minder aan ict heeft gespendeerd dan in 2007. Vooral in het financiële wezen, de transportsector en de detailhandel gaat de hand op de knip. In 2009 zullen de bestedingen verder terugvallen, zeker als de kredietcrisis voortduurt, voorspelt analist Andrew Parker. "De kredieten van bedrijven drogen op. Behalve dat ze minder geld uitgeven aan ict, heropenen ze ook de onderhandelingen met hun ict-partners om de tarieven naar beneden te krijgen."

Een positief effect voor ict-dienstverleners is dat de vraag naar ict-uitbesteding waarschijnlijk niet zal inzakken. "Dat is voor bedrijven een middel om ict-kosten te reduceren." Parker wijst er wel op dat de financiële stress onder grotere automatiseerders ook is toegenomen vanwege de opdrogende kredieten. Dat kan weer leiden tot overnames. "Sommige smachten al naar de ridder op het witte paard."

Wispelturig

Parker is eind oktober dagvoorzitter op een congres van Forrester dat over de invulling van de relatie tussen opdrachtgevers en leveranciers in een wereld vol verandering. Een van de sprekers is Filippo Passerini, de it-directeur van Procter & Gamble. Die Amerikaanse levensmiddelengigant heeft zijn ict grotendeels uitbesteed aan HP, BT en IBM. Passerini gaat in op de vraag welk sourcing- en servicesmodel een multinational moet hanteren om goede it-diensten wereldwijd aan vestigingen te kunnen leveren, waarbij ook nog eens snel kan worden gereageerd op de bewegingen in de markt. Het gevaar van langetermijncontracten is juist het gebrek aan flexibiliteit.

Volgens Parker zijn ook ict-leveranciers volop met dit vraagstuk bezig. Hij wijst op IBM dat tegenwoordig meer managementfuncties buiten de Verenigde Staten heeft. "Het hoofd inkoop houdt bijvoorbeeld kantoor in China." Andere partijen haken hier op in door beheeroplossingen aan te bieden waarbij klanten de ict-capaciteit makkelijk kunnen aanpassen en naar gebruik betalen. T-Systems beheert bijvoorbeeld op deze manier de internationale SAP-omgevingen van Heineken en Shell.

Congres

'Forresters Services and Sourcing Forum EMEA 2008. Sourcing on the fault lines: creating value in a volatile world' grijpt plaats op 23 en 24 oktober in Londen. Meer info: www.forrester.com/sourcingEMEA2008.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Computable.nl
    OpinieWerkplek & Beheer

    Outsourcing floreert dankzij kredietcrisis

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nederlandse bedrijven weinig last van kredietcrisis

    Handen schudden
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kredietcrisis remt overnames ICT-sector niet

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nederlandse ICT-sector krijgt last van kredietcrisis

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ondernemer verwacht minder groei in 2009

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs