Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Neem second opinion op in contract’

15 december 2008 - 15:24ActueelWerkplek & Beheer
Rik Sanders
Rik Sanders

Het vragen van een second opinion over de geleverde diensten van een uitbestedingscontract is een uitstekend idee. Maar dan moet je het wel vastleggen in je service level agreement (sla). Dat adviseerden experts op het Computable Outsourcing Seminar.

Ronald Spanier, directeur van het Servicecentrum Flevolandse Bibliotheken, zit middenin in een nieuw aanbestedingsproces voor het vinden van een nieuwe ict-beheerder. Hij vertelde tijdens zijn presentatie op het Computable Outsourcing Seminar dat hij geld heeft vrijgemaakt om straks, nadat er een nieuwe contractant is vastgelegd, een adviseur te kunnen inhuren voor een 'second opinion'.

Uit de zaal kwamen kritische kanttekeningen toen bleek dat hij dit nog niet had opgenomen in het uitbestedingscontract. "Dan ben je aan de goodwill van de leverancier overgeleverd", luidde een reactie van een seminarbezoeker. "Je moet zoiets vastleggen in een service level agreement, anders kun je met de uitkomst van zo'n second opinion niets afdwingen."

Deelnemers wezen er verder op dat er verschillende mogelijkheden zijn voor zo'n onderzoek door een derde partij. Van te voren kan er een benchmark (marktonderzoek) worden uitgevoerd, maar ook vlak voordat een product of dienst 'live' gaat kan een opdrachtgever om een risicoanalyse vragen. Ook is het een middel om bij een conflict over geleverde prestaties uit een eventuele impasse te komen "Dit soort zaken noem je een 'right to audit' en is een essentieel contractonderdeel om niet afhankelijk van de leverancier te worden. Bovendien bestaat er bij de ict-partner ook minder weerstand tegen wanneer zo'n recht in het contract is opgenomen", aldus een seminarganger.

Meer over

SLA

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondOverheid

    Ontspannen naar hernieuwde aanbesteding

    Computable.nl
    AchtergrondWerkplek & Beheer

    Uitbesteding anno 2008: ‘voor wat, hoort wat’

    Eén reactie op “‘Neem second opinion op in contract’”

    1. Ruud Ramakers schreef:
      16 december 2008 om 22:36

      Verder is het van belang dat de second opinion wordt uitgevoerd door een onafhankelijke adviseur. Niet een adviseur die werkt voor een bedrijf dat in de toekomst ook dergelijke diensten zou kunnen aanbieden.

      Het opzetten van een pannelgroep bestaande uit collega’s in de markt die soortgelijke uitbestedingen hebben gedaan, is een andere mogelijkheid van benchmarking. Regelmatige sessies, waarin partijen hun problemen bespreken en leren van elkaars oplossingen. Je staat er versteld van hoe verhelderend dergelijke sessie kunnen zijn en hoe beperkt ze plaatsvinden.

      Het is wenselijk ook dit soort punten mee te nemen in het contract. Dit biedt zowel duidelijkheid voor de klant als voor de leverancier.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs