Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Omzet Atos Origin daalt alleen in Nederland

05 februari 2009 - 11:14ActueelInnovatie & TransformatieAtos
Diederik Toet
Diederik Toet

Nederland kende in 2008 voor Atos Origin als enige regio een daling van de omzet ten opzichte van 2007. Het jaar werd er afgesloten met een omzet van 1,063 miljard euro, een daling van 1,6 procent. In de overige regio's binnen het concern groeide de omzet. Wat de winst is, houdt het bedrijf nog stil.

Slechte resultaten van de Nederlandse tak drukken de jaarcijfers van de Atos Origin-groep. Nederland is de enige regio in Europa waar de omzet in 2008 daalde. Het jaar werd er afgesloten met een omzet van 1,063 miljard euro, een daling van 1,6 procent. Dat blijkt uit voorlopige cijfers. Daar ontbreken mededelingen over de winstgevendheid van de activiteiten. Die volgen pas bij de presentatie van de jaarcijfers op 18 februari.

Het totale ict-concern boekte in 2008 een omzet van bijna 5,48 miljard euro. Dat is een stijging van 5,6 procent ten opzichte van het jaar daarvoor. In de cijfers is rekening gehouden met wisselkoersverschillen en de verkoop van twee belangrijke bedrijfsonderdelen (Atos Origin Italia en AEMS Exchange, die in februari respectievelijk augustus werden verkocht).

Bedrijfsonderdelen

Het grootste bedrijfsonderdeel van Atos Origin, Managed Operations, laat wereldwijd de grootste omzetgroei zien. De tak verkocht in 2008 6,4 procent meer dan in 2007 en komt uit op meer dan 2,93 miljard euro omzet. Volgens het bedrijf kon het onderdeel in Nederland ‘bijna dezelfde omzet als vorig jaar' boeken.

Systems Integration groeide flink met zijn omzet: 5,4 procent (naar ruim 2,2 miljard euro). De Nederlandse afdeling merkte echter veel van het wegvallen van een groot ict-project bij KPN en sloot het jaar af met een omzet van 413 miljoen euro, een daling van 2,7 procent.

Atos Consulting, met een omzet van 349 miljoen euro het kleinste onderdeel, groeide binnen de Atos Origin-groep met een procent. De Nederlandse omzet van Consulting nam echter af met 2,1 procent ten opzichte van 2007.

Nederland is na Frankrijk de grootste markt van Atos Origin. In 2008 sloot het bedrijf hier enkele grote contracten met de Rabobank, uitgeverij Sanoma en hardwarefabrikant Océ Technologies.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelWerkplek & Beheer

    Sanoma verlengt contract Atos Origin

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin verkoopt Technical Automation

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Atos Origin eist lager tarief onderaannemer

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CEO Atos Origin stapt al na een jaar op

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin wil in gesprek blijven met bonden

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Atos Origin boekt weer winst

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs